چراغی

امروز با افتخار می‌توان گفت بورس به عنوان بخش مهم و با اهمیتی از اقتصاد کشور در روند توسعه کشور نقش‌آفرینی می‌کند. اگر چه بورس کشورمان قدمتی بیش از نیم قرن دارد اما توسعه اصلی و حرکت پرشتاب آن در دهه اخیر رخ داده است. این موضوع نیز مرهون تلاش‌های متولیان این بازار، مدیران نهادهای مالی و سرمایه‌گذرانی بوده که علی‌رغم برخی دشواری‌ها از این بازار دفاع کرده و آن را توسعه داده‌اند.

لزوم توسعه دستاوردهای جدید به ویژه در حوزه فین‌تک – که در پنج سال اخیر رشد ملموسی داشته است – و همچنین استفاده از تجارب موفق کراود فاندینگ در کشورهای مختلف به همراه معرفی نرم‌افزارهای تحلیلی، عملیاتی و اطلاع‌رسانی، برگزاری نمایشگاه بورس،‌ بانک و بیمه را به عنوان یک ضرورت نمایان می‌کند. این موضوع فارغ از برخی مشکلات بین‌المللی در زمان حاضر است و مساله‌ای زیربنایی است که باید دنبال شود تا پس از عادی‌شدن روابط با دنیا امکان حضور و فعالیت در عرصه بین‌المللی و جذب سرمایه‌گذاران خارجی مهیا باشد.
تجربیات مختلف نشان داده است استفاده از نمایشگاه‌ها موجب افزایش ظرفیت تولید ناخالص ملی و بهبود آن می‌شود. نمایشگاه‌ها سرمایه‌گذاری ترکیبی بین بازیگران و فعالان بخش‌های مهم اقتصادی را تقویت می‌کنند و از این نظر نیز اهمیت دارند.
خوشبختانه برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه موجب شده انگیزه معرفی محصولات و خدمات در بخش خصوصی افزایش یابد که امیداواریم امسال نیز با تبلیغات مؤثر شاهد ادامه این روند و افزایش مخاطبان عمومی و متخصص در این نمایشگاه باشیم.

*شاهین چراغی، عضو شورایعالی بورس

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های یادداشت‌ها