فاینکس

مدیر سرمایه گذاری کارگزاری فارابی گفت: گرد همایی بخش بورس، بانک و بیمه می تواند عصر جدیدی در مراودات و رقابت این سه بخش در کنار یکدیگر باشد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، باقر خادمی در گفتگو با ستاد خبری دوزادهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه بیان کرد متاسفانه موضوع سرمایه گذاری در بازار سرمایه به علت تخصصی بودن هنوز در کشور جا نیافتاده، البته در بخش بانک و بیمه چون شیوه های سنتی سرمایه گذاری محسوب می شوند آگاهی و اطلاعات بیشتری از آنها وجود دارد در صورتی که میزان اطلاعات بورس در میان مردم در مرحله ابتدایی است، بنابراین برگزاری چنین نمایشگاهی قطعا دستاوردی همچون ارتقا سطح اطلاعات میان مردم دارد.

وی افزود: بازار سرمایه بستری است برای هدایت سرمایه، یعنی تعامل بی واسطه در این نمایشگاه می تواند منجر به جذب سرمایه و حضور سرمایه گذاران جدید از دیگر بازارها به این بازار مهم شود.

مدیر سرمایه گذاری کارگزاری فارابی ادامه داد: همیشه صحبت از رقابتی ناسالم میان بازار سرمایه و پول بوده در صورتی که در کنار هم قرار گرفتن بانک های مختلف با ارکان بازار سرمایه در این نمایشگاه حاکی از رقابت و فعالیت مفید این دو بازار است بنابراین تعامل دو سویه این دو بخش مهم اقتصادی قطعا نتیجه درخشانی خواهد داشت.

وی اظهار کرد: اگر مراودات بخش بیمه و بانک‌ها با بازار سرمایه بیشتر شود قطعا ارزش افزوده بیشتری ایجاد خواهد شد، اما همه این موضوعات بستگی به نوع تعامل این دو بخش دارد.

خادمی با اشاره به حضور این کارگزاری در نمایشگاه بیان کرد: شرکت فارابی هر ساله در این نمایشگاه حضور خواهد داشت، امسال نیز با توجه به شعار سال یعنی رونق تولید حامی بازار سرمایه خواهد بود. کارگزاری فارابی بر مبنای نوآوری فعالیت خود را دنبال می کند که تا حدودی نمره خوبی هم کسب کرده است و به عقیده بنده حضور این شرکت در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه نسبت به دیگر کارگزاری ها با دستاوردهای بهتر و بیشتری همراه است چرا که هر ساله این کارگزاری خدمات جدیدی برای مخاطبان دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =