مزرعه شاهی

مدیر عامل شرکت رتبه بندی پارس کیان گفت: حضور شرکت های رتبه بندی برای اولین بار در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه با قدرت و توانایی بالایی انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، محمدرضا عربی مزرعه شاهی در گفتگو با ستاد خبری دوزادهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه هر ساله باعث آشنایی بیشتر مردم با فعالیت، خدمات ارکان بازار سرمایه می شود، چون عموم مردم با ساختار بانک ها آشنا هستند نه بورس.

وی افزود: قطعا شرکت ها و بانک هایی که در این نمایشگاه حضور دارند متناسب با ارائه خدمات خود دستاوردهایی از این نمایشگاه دارند اما جامع ترین دستاوردی که این نمایشگاه برای مخاطبان دارد، آشنایی با ابزارهای بازار سرمایه و شیوه های سرمایه گذاری همراستا با ریسک پذیری در آن است.

عربی ادامه داد: همزمان با برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه، زیر ساخت های لازم برای تخصیص اعتبار از سوی شرکت های رتبه بندی به دیگر نهادهای بورسی  فراهم شده تا ضعف این بخش بازار تامین شود، چرا که هنوز شرکت های رتبه بندی نتوانسته اند جایگاه واقعی خود را به ثبت برسانند.

وی درباره خدمات این شرکت ها گفت: شرکت های رتبه بندی خدماتی برای همه بخش های بورسی و فرابورسی دارند و از طرفی این اقدام می تواند مخاطبان را از سطح کیفی دیگر نهادها آگاه کنند، البته که مشتریان اصلی ما عمدتا ناشران بورسی هستند اما سایر نهادهای بازار سرمایه مانند شرکت های تامین سرمایه و صندوق‌های سرمایه گذاری به نوعی به صورت غیر مستقیم بابت سرمایه گذاری های انجام شده از خدمات ما می توانند بهره برند.

مدیر عامل شرکت رتبه بندی پارس کیان در پایان با پیش بینی شرایط اقتصادی سال جاری خاطرنشان کرد: با توجه به رشد نرخ ارز،  صادرات منسجم می تواند محرکی برای رشد اقتصادی و سدی در برابر تحریم ها باشند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =