شاخص

در اولین روز کاری هفته شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران روند صعودی به خود گرفت و با افزایش ۱۵۱۰ واحدی به نقطه ۲۰۵ هزار و ۲۸۷ واحد رسید. شاخص هم وزن نیز با ۷۵۱ واحد افزایش رقم ۴۱ هزار و ۸۵۸ واحدرا نشان داد. شاخص بازار اول بورس با تقویت ۱۳۴۲ واحدی به رقم ۱۵۴ هزار و ۲۴۹ واحد و شاخص بازار دوم بورس با افزایش ۱۹۲۹ واحد به رقم ۳۹۴ هزار و ۵۷۱ واحد رسید. آیفکس نیز تقویت شد و با افزایش ۲۶ واحد به رقم ۲۵۱۹ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن بیش از ۴.۶ میلیارد  سهم و اوراق بهادار طی ۲۹۲ هزار نوبت معامله، ارزش معاملات به بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای کچاد، رمپنا و کگل با ۱۹۴، ۱۵۲ و ۱۵۱ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در آن سو نمادهای فارس، وغدیر، و فخور  به ترتیب با ۱۷۱، ۸۸ و ۳۹ واحد کاهش بیشترین اثر را بر تدپیکس ثبت کردند. همچنین امروز وتجارت، خودرو و خساپا پربیننده‌ترین نمادهای بورسی بودند.

در اولین روز کاری هفته خودرو برترین گروه صنعت بود و صنایع  بانکی و شیمیایی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند. امروز نمادهای (قثابت)، (کاذر)، (برکت)، (چکارن)، (کالا)، (اکالا)، (تکالا)، (نکالا)، (سفانو) و (سفانوح) بازگشایی و نماد های (تمحرکه) و (وامید۱) متوقف و همچنین نماد معاملاتی (شبهرن۱) تعلیق شد.

به گزارش سنا، معاملات بورس تهران امروز در حالی سپری شد که تحت تاثیر گزارش های ماهانه، انتظار افزایش فروش شرکت ها به دلیل تغییرات نرخ ارز، تجدید ارزیابی دارایی ها و قیمت های جهانی قرار داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار