بورس تهران

نگاهی اجمالی بر مبانی نظری رشد اقتصادی کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه نشان می دهد که بازار سرمایه دارای نقش حیاتی در تولید و رشد اقتصادی کشورها است. بازار سرمایه با کمک به تأمین مالی شرکت ها، بهبود راهبری شرکتی، افزایش شفافیت و تخصیص بهینه منابع، آثار مثبتی در اقتصاد کشورها ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) و به نقل از مدیریت تحقیق و توسعه بورس تهران، این گزارش به صورت کلی نشان دهنده نقش مهم بازار سرمایه در اقتصاد و فرصت های موجود برای رشد این بازار و اثربخشی بیشتر آن در تولید و رشد اقتصادی کشور است.

در گزارش پیش رو ابتدا نقش بازار سرمایه در تولید و رشد اقتصادی از منظر تئوری‌های اقتصادی بیان شده، سپس به بررسی ساختار بازار سرمایه ایران و مقایسه آن با سایر کشورها پرداخته شده است.

در بخش بعدی گزارش، روند تأمین مالی در کشور با استفاده از بازار سرمایه، بانک و سایر منابع  مورد بررسی قرار گرفته است. بررسی ها نشان می دهد تأمین مالی در ایران با استفاده از بازار سرمایه در سال های گذشته روند رو به رشدی داشته است.

در ادامه این گزارش خلاصه ای از وضعیت فروش شرکت های پذیرش شده در بورس به همراه میزان مالیات پرداختی توسط آنها ارایه شده است.

آمار ارائه شده نشان می دهد که ناشران بورس، سهم قابل توجهی از مالیات کل کشور را پرداخت می کنند. این گزارش به صورت کلی نشان دهنده نقش مهم بازار سرمایه در اقتصاد و فرصت های موجود برای رشد این بازار و اثربخشی بیشتر آن در تولید و رشد اقتصادی کشور است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار