شاخص

در پایان معاملات امروز تدپیکس همچون روزهای گذشته روند صعودی به خود گرفت و با ۱۷۷۴ واحد رشد به نقطه ۲۱۶ هزار و ۶۴۱ واحدی رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بازار سرمایه این روزها شاهد ورود پول های تازه ای به بازار سرمایه است. حرکت این حجم از نقدینگی به سمت بازار سرمایه ، موجب رشد و رونق بیشتر بازار شده و منابع جدیدی را برای شرکت ها ایجاد کرده است. این حرکت نقدینگی به سمت بازار سرمایه، می تواند کمک موثری برای اجرایی کردن طرح های توسعه ای شرکت ها و افزایش ظرفیت های تولید باشد. صنایعی مانند فولادی ها، سیمانی ها، غذایی، دارویی، فلزی، شیمیایی ها و معدنی ها بیش از سایر صنایع مورد توجه بازار قرار گرفته اند.  

امروز با دست به دست شدن بیش از ۵ میلیارد  سهم و اوراق و بهادار طی ۳۷۳ هزار نوبت داد و ستد ارزش معاملات به ۱۵۶۷ میلیارد تومان رسید. شاخص هم وزن امروز با ۴۰۱ واحد افزایش به رقم ۴۳ هزار و ۸۷۸ واحد، شاخص بازار اول بورس با تقویت ۱۱۶۶ واحدی به رقم ۱۶۲ هزار و ۷۹۷ واحد و شاخص بازار دوم بورس با افزایش ۴۱۸۳ واحد به رقم ۴۱۶ هزار و ۳۰۲ واحد رسید. آیفکس نیز تقویت شد و با افزایش ۱۸ واحد به رقم ۲۶۳۲ واحد رسید.

در معاملات امروز نمادهای فولاد، جم  و رمپنا به ترتیب با ۲۳۹، ۲۱۲ و ۱۸۵ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای شبندر، پارسان و شبنا به ترتیب با ۱۴۰، ۶۳ و ۵۹ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز بانک تجارت، بانک ملت، بانک صادرات،‌ پارس‌خودرو و سایپا  پربیننده‌ترین نمادهای بورسی بودند.

به گزارش سنا، امروز گروه خودرو صدر نشین معاملات بود و سیمان و صنایع شیمایی در ردیف دوم و سوم قرار داشتند.

طی معاملات امروز نمادهای معاملاتی شرکت صنعتی‌ بهشهر (غبشهر۱)، شرکت شیمی دارویی داروپخش(دشیمی)، شرکت لیزینگ ایران(ولیز)، شرکت صنایع‌جوشکاب‌یزد (بکاب۱) و شرکت سامان‌ گستراصفهان‌ (ثامان۱) متوقف و در مقابل نمادهای معاملاتی شرکت صنعتی سپنتا(فپنتا)، شرکت مجتمع کشت و صنعت چین چین(غچین) و شرکت ماشین سازی نیرو محرکه(تمحرکه) بازگشایی شدند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار