کالا

در هفته منتهی به ۱۲ اردیبهشت ماه، ۵۶۹ هزار و ۴۱۱ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد داد و ستد قرار گرفت که نسبت به هفته ماقبل به ترتیب رشد ۵۷ و ۲۹ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کالا خبر، طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۱۱۱ هزار و ۵۷۲  تن انواع کالا به ارزش ۱۰ هزار و ۳۰۱ میلیارد ریال معامله شد.​در این تالار ۹۹ هزار و ۲۰ تن فولاد، ۶ هزار و ۶۰ تن مس، ۵ هزار و ۶۰۰ تن آلومینیوم،۱۴۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۲۴ کیلو گرم شمش طلا و ۷۴۰ تن شمش روی از سوی مشتریان خریداری شد.

همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، ۴۵۷ هزار و ۲۳۹ تن انواع کالا به ارزش ۲۰ هزار و ۴۰ میلیارد ریال به فروش رسید.در این تالار ۲۳۲ هزار و ۵۰۰ تن وکیوم باتوم، ۱۱۲ هزار و ۷۶۴ تن قیر، ۷۴ هزار و ۱۰۷ تن مواد پلیمری، ۳۱ هزار و ۶۵۸ تن مواد شیمیایی، ۹۴۰ تن عایق رطوبتی و ۵ هزار و ۸۵۰ تن گوگرد معامله شد.

شایان ذکر است ۱۳ کیلوگرم زعفران رشته ای نیز در تالار محصولات کشاورزی به فروش رسید. همچنین ۶۰۰ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران معامله شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس كالا