فولاد

براساس آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران سال گذشته چهار میلیون و ۸۹۹ هزار تن شمش فولادی صادر شد که بیش از ۶۷ درصد این میزان در قالب «بیلت» و «بلوم» به بازارهای هدف راه یافت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه جداول آماری انجمن فولاد، سال گذشته صادرات بیلت و بلوم به میزان سه میلیون و ۳۱۴ هزار تن انجام شد و اسلب نیز بالغ بر یک میلیون و ۵۸۵ هزار تن بود. انجمن جهانی فولاد نیز به تازگی اعلام کرد سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی (۱۱ دی ۹۷ لغایت ۱۱ فروردین ۹۸) ، میانگین تولید فولاد خام جهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴.۵ درصد افزایش یافت؛ در این دوره زمانی، ایران با رشد ۷.۱ درصدی بیشترین افزایش تولید را رقم زد.

براساس اعلام انجمن جهانی فولاد(World Steel Association)، از ابتدای ژانویه تا پایان مارس۲۰۱۹ میلادی ،۶۴کشور فولادساز جهان ۴۴۴میلیون و ۱۱۶ هزار تن فولاد خام تولید کردند که در مقایسه با تولید مدت مشابه سال گذشته(۴۲۵ میلیون و ۶۰ هزار تن) ۴.۵درصد رشد نشان می دهد. تولید فولاد ایران نیز در دوره یاد شده با ۷.۱ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، به رقم ۶ میلیون و ۲۲۳هزار تن رسید.

آمار مورد بررسی انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گویای آن است که صادرات تولیدات فولادی در ۱۲ ماهه ۹۷ برابر با ۲ میلیون و ۹۸۷ هزار تن بود که در مقایسه با عملکرد یک میلیون و ۶۲۳ هزار تن در سال ۹۶ رشد ۸۴ درصدی را نشان می دهد.

رویکرد فولاد سازان کشور در سال ۹۷ از رویه صدور شمش و فولاد خام ( میانی) به سمت صادرات تولیدات فولادی تغییر جهت داده، بگونه ای که در سال گذشته صدور بیلت و بلوم همراه با اسلب نسبت به سال ۹۶ کاهش صادرات داشته، اما در بخش تولیدات فولادی صادرات تیرآهن، میلگرد، ورق سرد، ورق پوششدار، سایر تولیدات فولادی در مقایسه با سال ۹۶ رشد صادرات محقق شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان