کتاب محاسبات کمی مالی

در این کتاب می‌خوانیم: «بهره را می‌توان غرامتی تعریف کرد که وام گیرنده جهت استفاده از سرمایه وام دهنده به وی می‌پردازد. به عبارتی دیگر بهره نوعی اجاره است که وام گیرنده برای جبران عدم استفاده وام دهنده از سرمایه خود به وی می‌پردازد؛ البته به طور نظری نیاز نیست که سرمایه و بهره حتما از یک جنس باشد. »

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، ویرایش سوم کتاب «محاسبات کمی مالی» تالیف استفن جی کیلسون ترجمه مهدی خواجه زاده دزفولی و حامد دهقان طزرجانی در ۶۹۴ صفحه توسط انتشارات بورس در سال ۱۳۹۸ منتشر شده است.

این کتاب مطالب پایه‌ای ریاضی نظریه بهره را که به طور کلاسیک توسعه یافته‌اند و همچنین مطالب مربوط به نرخ های بازده را پوشش می‌دهد.

عناوین فصل‌های کتاب عبارتند از اندازه‌گیری بهره، حل مسائل بهره، پرداخت‌های پایه‌ای، حالت‌های دیگری در مقادیر سالیانه، روش‌های پرداخت با اقساط مساوی و وجه استهلاکی، قرضه و دیگر اوراق بهادار، نرخ‌های بازده، کاربردهای عملی، تحلیل‌های مالی پیشرفته، ساختار زمانی نرخ بهره، دیرش، تحدب و ایمنی‌سازی، رویکرد تصادفی به نرخ بهره، اختیارات و دیگر اوراق مشتقه.

نحوه روایت کتاب تاکید بر هر دو جنبه درک مفهومی و توانایی به کار بردن روش‌ها در مسائل عملی دارد. در سرتاسر کتاب، تفسیرهای زبانی از نتایج کلیدی مورد تاکید قرار می گیرد. فرمول‌های کلیدی برای راحتی در ارجاع، شماره گذاری شده اند.

این کتاب به تازگی به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه‌گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۵۲۳ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۳۶۵ عنوان کتاب فارسی، ۲۱۳۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۰۱۹ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می‌توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه یا با شماره تلفن‌های ۱۶۲-۸۴۰۸۳۱۶۱ تماس حاصل کنند.

 آدرس کتابخانه: میدان ونک خیابان ملاصدرا نرسیده به پل کردستان پلاک ۲۷ ساختمان شماره ۲ سازمان بورس.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری