شاخص

در پایان معاملات امروز تدپیکس روی نقطه ۲۰۹ هزار و ۱۵۵ واحدی ایستاد. شاخص هم وزن نیز با افزایش ۵۹۰ واحدی ۴۳ هزار ۹۲۷ واحد را نشان داد و شاخص بازار اول به عدد ۱۵۷ هزار و ۵۶۴ واحد و شاخص بازار دوم به عدد ۴۰۰هزار و ۱۰۵ واحد رسید. آیفکس نیز ۲ هراز ۵۸۹ واحد را ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن  چهار میلیارد و ۳۴۳ میلیون سهم و اوراق و بهادار طی ۳۳۳ هزار نوبت داد و ستد ارزش معاملات به ۱۱۸۴ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای رمپنا، شخارک و ونوین به ترتیب با ۱۴۷، ۱۱۶ و ۶۶ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای فولاد، کگل و فملی به ترتیب با ۴۲۰، ۲۶۳ و ۲۴۵ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز خساپا، وتجارت، وبملت، خودرو و فولاد پربیننده‌ترین نمادهای بورسی بودند. در پایان داد و ستد امروز بورس تهران خودرو برترین گروه صنعت شد و فلزات اساسی و بانک ها به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به نام خود ثبت کردند.

امروز همچنین نماد معاملاتی شرکت های سیمان فارس(سفار)، تولید مواد اولیه داروپخش(دتماد)، تولیدی لنت ترمز ایران(خلنت)، گروه‌صنعتی‌بوتان‌ (لبوتان۱)، قند نیشابور (قنیشا۱)، ایران‌دارو (دیران۱)، صنایع‌کاغذسازی‌کاوه‌ (چکاوه۱) و درخشان‌ تهران‌ (پدرخش۱) متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت های لوله و ماشین سازی ایران(فلوله)، کارتن ایران(چکارن)، به پرداخت ملت(پرداخت)، سیمان خاش(سخاش)، فرآوردهای نسوز آذر(کاذر)، تولیدی و صنعتی ثابت خراسان(قثابت) و تجارت الکترونیک پارسیان(رتاپ) بازگشایی شدند.

به گزارش سنا، امروز به رغم تشدید ریسک‌های غیراقتصادی و تنش های فضای بین المللی معاملات بورس تهران فرآیندی منطقی را تجربه کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار