همایون دارابی

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: دامنه تاثیرگذاری خبرها در بورس رو به کاهش است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، همایون دارابی به آخرین وضعیت معاملات در بازار اشاره و بیان کرد: هفته گذشته شاخص بورس به دلیل سقف شکنی ها و رکوردهای تاریخی که قیمت های سهام از خود بر جای گذاشتند وارد فاز اصلاح شد و در نهایت شاخص نزدیک به چهار درصد افت داشت.
وی ادامه داد: روز گذشته بازار به دلیل ارزنده شدن قیمت ها شروع متعادلی را تجربه کرد و شاخص یک هزار واحد مثبت شد اما از اواسط روز به دلیل برخی از مسائل موجود روند بازار تغییر کرد و حدود یک درصد کاهش یافت.
دارابی با تاکید بر اینکه خبرهای تاثیرگذار بر روند بازار سرمایه رو به پایان است افزود: انتظار داریم که بازار روز یکشنبه یا دوشنبه تغییر مسیر دهد و جریان مثبتی را در پیش گیرد زیرا هر خبری را که قرار بود اعلام شود طی چند روز اخیر مطرح شده است.
این کارشناس بازار سرمایه به علت روند منفی شاخص در بازار امروز (شنبه) اشاره و بیان کرد: بخشی از روند منفی امروز بازار ناشی از خبرهای سیاسی بود که در بازار شنیده شد و بخش دیگر آن مربوط به افزایش بی سابقه قیمت ها بود که به نوعی به مرزهای تاریخی رسیده اند.
وی ادامه داد: امروز شاخص اوایل صبح مثبت بود و به نظر می رسد که اگر فردا اتفاق خاصی رخ ندهد بازار رو به تعادل در حرکت باشد.
دارابی به کاهش قیمت امروز اکثر نمادهای فلزی در بازار اشاره و بیان کرد: علاوه بر تحریم ها که سبب ایجاد جو روانی در بازار شد، ابلاغ بخشنامه های داخلی مبنی بر محدودیت صادرات میلگرد تا حدودی بر نمادهای مربوطه تاثیرگذار بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه