بازار

بازارهای آسیایی در دومین روز معاملاتی هفته افت شدیدی را متحمل شدند در حالی که فشارهای وارد بر سهام شرکت ها در خصوص اعمال تعرفه های جدید همچنان پابرجاست.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، توئیت های دونالد ترامپ در خصوص امیدواری به نتیجه مثبت گفت و گوی های تجاری هم نتوانست اعتماد سهامداران را به بازارها جلب کند و وضع تعرفه ها بازار را بهم ریخت.

بر اساس این گزارش، بازارهای چین به عنوان نخستین بازار منفی ، معاملات خود را در مدار نزولی آغاز کردند .

پس از آنکه ترامپ تعرفه های جدید را بر واردات چین اعمال کرد، چین نیز در اقدامی تلافی جویانه اعلام کرد که بر ۶۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی آمریکا تعرفه وضع خواهد کرد.

به این ترتیب شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با افت ۰.۹ درصدی همراه شد .

گرچه توئیت های ترامپ مبنی بر پیشرفت مذاکرات توانست تا ساعاتی بازارهای آتی آمریکا را با میانگین رشد ۰.۵ درصدی همراه کند اما این روند صعودی نتوانست ادامه دار باشد و بازار با روند ریزشی خاتمه یافت.

پراکاش ساکپال، تحلیل گر اقتصادی موسسه خدمات مالی و بانک ING در این خصوص اظهار داشت: هیچ راه حلی برای برون رفت از این روند نزولی در بازارها وجود ندارد و فقط مسایل سیاسی یا گزارش های بسیار مثبت یا یک اتفاق مثبت تأثیرگذار می تواند بازارها را از این اوضاع نجات دهد .

شاخص ام اس سی آی در چین با افت ۱.۶ درصدی رو به رو شد و شاخص CSI روند منفی ۰.۲ درصدی را از خود به جای گذاشت.

کری کراگ، تحلیل گر موسسه خدمات مالی جی پی مورگان در این خصوص بیان داشت: تاریخ دقیقی برای گفت و گوهای جدید میان چین و آمریکا نیست . این در حالی است که، هیچ نتیجه شفاف و موثقی نیز از این گفت و گوها وجود ندارد به همین دلیل بازارها احتیاط را در پیش گرفته اند .

به این ترتیب، در بازارهای آسیایی، بازار استرالیا با افت ۰.۹ درصدی شاخص اصلی همراه شد و شاخص نیکی ژاپن نیز با افت ۰.۸ درصدی همراه شد .

این در حالی است که؛ شاخص داوجونز در معاملات شب گذشته با افت شدید ۲.۳ درصدی رو به رو شد و اس اند پی نیز ۲.۴ درصد کاهش داشت در حالی که نزدک نیز ۳.۴ درصد روند منفی را از آن خود کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل