وال مارت

دو شرکت آمریکایی وال-مارت و آمازون در رقابتی تنگاتنگ به تحویل یک روزه و رایگان کالا به مشتریان خود پرداخته اند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، فروشگاه زنجیره ای وال-مارت در پاسخ به اقدام مشابهی از طرف شرکت آمازون، اعلام کرده است که در برخی از مناطق آمریکا سفارش های مشتریان خود را در کمتر از یک روز و به صورت کاملا رایگان تحویل خواهد داد.

آمازون در ۲۵ آوریل خبری مشابه اعلام کرد و گفت که سفارش مشتریانی که عضو باشگاه آن فروشگاه هستند، ظرف یک روز تحویل می دهد. برآورد شده که این اقدام آمازون فقط در سه ماهه دوم سال حدود ۸۰۰ میلیون دلار برای آن شرکت هزینه داشته باشد.

به گزارش رویترز، پیشنهاد اخیر وال-مارت اما، شامل همه محصولات آن شرکت نخواهد شد. فقط ۲۲۰ هزار کالای پرمصرف که به صورت آنلاین خریداری شوند مشمول پیشنهاد اخیر شرکت خواهد شد. برای استفاده از خدمت تحویل رایگان وال-مارت، مبلغ سفارش مشتریان نیز نباید کمتر از ۳۵ دلار باشد.

بر اساس گفته رئیس خدمات بازرگانی وال-مارت، مارک لور، پیشنهاد این شرکت فعلا مربوط به خریدهای آنلاین مشتریان در شهرهای فنیکس و لاس وگاس بوده و به زودی این خدمت در جنوب کالیفرنیا نیز ارائه خواهد شد.  

لور به رویترز گفت که تحویل رایگان کالا به تدریج به شهرهای دیگر آمریکا نیز خواهد رسید، طوری که برنامه ریزی شده تا آخر سال، حدود ۷۵ درصد جمعیت کشور از این خدمت بهره مند شوند.

تحویل رایگان سفارشات، آخرین اقدام دو غول خرده فروشی آمریکا برای به حاشیه راندن رقیب به شمار می رود. این دو شرکت به طور مداوم در تلاش هستند تا در زمینه های مختلف دیگری را از میدان به در کنند و برای در دست داشتن سهم بزرگتری از بازار خرده فروشی آمریکا خدمات جدیدی ارائه می دهند که گاه بسیار پرهزینه هستند.

لور به رویترز گفته است که مدیران شرکتش انتظار ندارند افزایش تعرفه‌های کالاهای چینی صدمه ای به تقاضای بازار بزند، زیرا اکثر کالاهایی که شامل افزایش تعرفه شده اند پرمصرف و پرطرفدارند و به همین دلیل همیشه برای آنان مشتری هست، حتی اگر قیمتها کمی افزایش یابند.

اشاره لور به سیاست جدید دولت آمریکا مبنی بر افزایش تعرفه وارداتی کالاهای چینی است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در پی بروز تنش در گفتگوهای تجاری با پکن، هفته پیش تعرفه واردات از کشور چین را از ۱۰ دلار به ۲۵ دلار افزایش داد. ارزش کل سالانه کالاهای مشمول این افزایش تعرفه، ۲۰۰ میلیارد است.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل