کتاب

این کتاب توسط مسعود زهدی تالیف و در سال ۱۳۹۷ با ۲۲۰ صفحه توسط انتشارات بهجت منتشر شده است؛ کتاب حاضر که نخستین کتاب نگارش شده در ارتباط با مقوله اقتصاد قراردادها است، در برگیرنده فنون تحلیل و مطالعاتی مورد نیاز جهت انجام یک معامله تجاری است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه ایران (سنا)، طراحی یک مدل مناسب قراردادی و تحریر صحیح و کامل رژیم‌های مالی، فنی و حقوقی یک قرارداد به نحوی که ضمن پوشش کلیه جوانب مرتبط با شرح کار و موضوع معامله مورد نظر، تمامی انتظارات و اهداف طرفین آن را تأمین کند، مستلزم فراگیری روش‌ها و فنونی است که هر یک از طرفین انجام معامله را قادر سازد به درستی ابعاد مختلف کار را تحلیل و بررسی کنند.

کتاب «اقتصاد قراردادها امکان سنجی طرح‌ها، رژیم‌های مالی، فنی و حقوقی قراردادها و ...» به عنوان یک دستور عمل کارا، طرفین انجام یک معامله را در فرایند بررسی و تحلیل موضوع مورد معامله، ارزیابی آثار و پیامدهای آن، تدوین مدل قراردادی مناسب با موضوع مورد نظر، تحلیل منطقی مدل‌های قراردادی ارائه شده و اصلاح صحیح مواد پیش نویس آنها، پیش‌بینی موانع محتمل در مسیر انجام معامله و سایر نگرانی های موجود در زمان انعقاد یک قرارداد، راهنمایی می کند.

از سوی دیگر کتاب حاضر دستور عمل کاملی را برای شرکت و موسسات تجاری، بانک‌ها و نهادهای مالی، متقاضیان اخذ تسهیلات مالی و اعتباری و به طور کلی تمامی افرادی که با مقوله ارزیابی و امکان سنجی طرح‌های پیشنهادی سر و کار دارند، فراهم می‌سازد.

غیر از موارد ذکر شده کتاب حاضر، روش های تحلیل انگیزه‌ها و رفتار محتمل هر یک از طرفین انجام یک معامله را در صورت انتخاب هر مدل قراردادی پیشنهاد شده آموزش می دهد.

این کتاب به تازگی به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه‌گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۵۲۳ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۳۶۵ عنوان کتاب فارسی، ۲۱۳۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۰۱۹ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه یا با شماره تلفن های ۱۶۲-۸۴۰۸۳۱۶۱ تماس حاصل کنند.

 آدرس کتابخانه : میدان ونک خیابان ملاصدرا نرسیده به پل کردستان پلاک ۲۷ ساختمان شماره دو سازمان بورس.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری