بازار

بازارهای آسیایی در آخرین روز کاری هفته نهایت تلاش خود را برای ایجاد یک بازار مثبت به خرج دادند. اما اخبار اقتصادی آمریکا و گزارش های درآمدی شرکت ها و همچنین جنگ میان آمریکا و چین موجب ثبت روند نوسانی شاخص ها در این بازارها شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شاخص شانگهای چین در آخرین روز معاملاتی هفته در حالی افت سنگینی را تجربه کرد که دونالد ترامپ، شرکت تکنولوژی هوآوی را از خرید تکنولوژی آمریکا منع کرد.

این در حالی است که، روزنامه حزب کمونیست دیلی در صفحه اول خود با تحریک احساسات میهن پرستانه مخاطبان با انتشار یادداشتی اعلام کرد که چین هیچ وقت مغلوب نمی شود.

رودریگو کاتریل، تحلیل گر بانک ملی استرالیا در این خصوص بیان داشت: وقتی تیتر های روزنامه ها به جای آرام کردن اوضاع، سعی در تحریک احساسات مردم دارند، اوضاع را متشنج تر می کنند.

بسیاری از مفسران این تصمیم ترامپ در خصوص هوآوی و بازار تکنولوژی را به مثابه انتخاب گزینه هسته ای  در مقابل چین می دانند و می گویند به این ترتیب آمریکا به صورت تمام قد وارد جنگ تجاری با چین شده است.

به این ترتیب، بازارهای آسیایی برای چند دقیقه ای در روند افزایشی به سر بردند و نیکی ژاپن با رشد ۱.۵ درصدی همراه شد در حالی که، شاخص اصلی بورس استرالیا ۰.۹ درصد مثبت شد .

شاخص پآسیا پاسفیک به غیر از ژاپن نیز ۰.۱ درصد منفی شد .

شاخص داوجونز نیز رشد ۰.۸ درصدی داشت در حالی که شاخص اس اند پی نیز ۰.۸ درصد رشد کرد و نزدک ۰.۹ درصد افزایش را به ثبت رساند.

آمار و داده های اقتصادی نشان از تقویت صنعت املاک و مستغلات و رشد میزان انباشته های بانک مرکزی در ایالت فیلادلفیا داشت.

طبق آمار و گزارش ها، با اتمام فصل خرید در آمریکا، ۴۵۷ شرکت موجود در این آمار، ۷۵ درصد از پیش بینی کارشناسان نسبت به افزایش بهره وری را محقق کردند.

به این ترتیب، رشد میزان خرده فروشی در آمریکا در فصل خرید و فروش در این کشور و همچنین تقویت صنعت املاک و مستغلات، کمی آمریکا را از لحاظ زیربنای اقتصادی تقویت کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل