مینو شرق

شرکت صنایع غذایی مینو شرق در یکسال مالی سود هرسهم را ۵۳۹ ریال اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت صنایع غذایی مینو شرق در اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، سود هر سهم را ۵۳۹ ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد ۳۳ درصدی مواجه بود.

این شرکت سود عملیاتی را در مدت مورد گزارش با رشد ۹۸ درصدی مبلغ ۱۱۵ میلیارد ریال، سود خالص را با رشد ۱۳۸ درصدی مبلغ ۹۵ میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را با افت هفت درصدی مبلغ ۹۶ میلیارد ریال منتشر کرد.

«غمینو» در برآوردی که از تغییرات نرخ فروش محصولات و نرخ خرید مواد اولیه برای دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ داشته است اعلام کرد که افزایش نرخ فروش محصولات در سال مالی جاری تابعی از افزایش قیمت مواد اولیه و کشش بازار و محصولات رقبا است که با توجه به روند پیش رو انتظار می رود ۲۵ تا ۳۰ درصد به نرخ محصولات اضافه شود. همچنین پیش بینی شرکت در خصوص افزایش قیمت مواد اولیه با توجه به نوسان قیمت ها در بازار در سال جاری افزایشی پیش بینی شده است.

از سوی دیگر روند افزایش نرخ مواد اولیه و هزینه های سربار منجر به افزایش بهای تمام شده محصولات شده که باعث کاهش سود شرکت می شود که در پیش‌بینی‌ها لحاظ شده است.

«غمینو» اعلام کرده است که پروژه خط تافی و آبنبات مغزدار تا پایان دوره مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ به میزان ۳۰ درصد افزایش داشته و پیش بینی کرده است که این طرح توسعه در پایان دوره مالی ۱۳۹۸ به بهره برداری می‌رسد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع