هوآوی

بنیانگذار و مدیرعامل شرکت تکنولوژی‌های هواوی، رن ژنگفی، روز شنبه اعلام کرد که محدودیت‌هایی که آمریکا اخیرا بر آن شرکت اعمال کرده بر رشد سالانه شرکت تاثیری ناچیز خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، مدیر عامل هوآوی، در گفتگو با رسانه ای ژاپنی گفت که شرکت او از هیچ قانونی تخطی نکرده و پیش بینی کرد که رشد سالانه هواوی امسال تا نقطه هدف گذاری شده ۲۰ درصد فاصله زیادی نداشته باشد.  

روز پنج شنبه، واشنگتن هواوی را که یکی از بزرگترین و موفق ترین شرکتهای چینی در زمینه تکنولوژی است در لیست سیاه خود قرار داد و شرکتهایی آمریکایی را از همکاری با غول تکنولوژی چین منع کرد. دولت چین این تصمیم را نادرست خواند و آمریکا را به حمایت صرف از شرکت های داخلی و نادیده گرفتن دیگران متهم کرد.

برخورد آمریکا با شرکت هواوی درست زمانی اتفاق می افتد که پکن و واشنگتن در گفتگوهای تجاری خود، که ماهها است در جریان است، به بن‌بست رسیده اند.

آمریکایی ها می گویند احتمال دارد هواوی از تجهیزات شبکه و گوشی های هوشمندی که به آمریکا ارسال می شود برای فعالیت های جاسوسی استفاده کند – ادعایی که همواره توسط دولت چین بی اساس خوانده شده است.

به گزارش رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه اعلام کرد که این وزارت خانه ممکن است به زودی بخشی از محدودیتهای اعمال شده بر هواوی را کاهش دهد.

رن گفته است که شرکتش برای چنین اقدامی از سوی آمریکا آمادگی داشته و اعلام کرده که حتی اگر شرکتهای آمریکایی تصمیم به قطع صادرات تراشه به چین بگیرند باز هم آن شرکت به فعالیت خود ادامه خواهد داد.   

های‌سیلیکون که بازوی تولید کننده تراشه های تکنولوژی در شرکت هواوی است روز جمعه گفت که مدتها بوده برای چنین وضیعتی آماده است و در صورت قطع واردات تراشه ‌های آمریکایی، این شرکت بلافاصله بخش عمده ای از آنها را تولید و به بازار ارائه خواهد داد.

مدیرعامل هواوی نیز تاکید کرده که شرکتش از دولت آمریکا دستور نمی گیرد و تحت فشارها تسلیم خواسته های آمریکا نمی شود.  

اوایل سال گذشته واشنگتن رفتاری مشابه با شرکتی زد تی ایZTE چین داشت، که رقیبی کوچک برای هواوی به شمار می آید.

وی گفته است، "ما مدیریت‌مان را به درخواست آمریکا تغییر نمی دهیم. در ضمن اجازه بازرسی از فعالیت‌هایمان را نیز، آن گونه که قبلا شرکت زد تی ای پذیرفت، نمی دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل