صورت های مالی

کارخانجات کمک فنر ایندامین سایپا در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷، به ازای هر سهم خود ۳ ریال سود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ افت ۹۴ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، کارخانجات کمک فنر ایندامین سایپا با سرمایه ۳۲۰ میلیارد و ۸۵۷ میلیون ریال، صورت های مالی ۱۲ ماهه دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

کارخانجات کمک فنر ایندامین سایپا در دوره یاد شده، مبلغ یک میلیارد و ۱۱۶ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۳ ریال سود به ازای هر سهم خود کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۶ معادل ۹۴ درصد کاهش داشته است.

کارخانجات کمک فنر ایندامین سایپا، افزایش ۵۰ درصدی هزینه‌های فروش، اداری و عمومی و نیز افزایش ۶۵۷ درصدی سایر هزینه‌های عملیاتی را از عمده دلایل کاهش سود نسبت به دوره مشابه عنوان کرده است.

با احتساب سود انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۱۳۸ میلیارد و ۷۴۷ میلیون ریال زیان انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد.

"خکمک" در دوره ۱۲ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۶، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۱۵ میلیارد و ۶۱۸ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بدین ترتیب مبلغ ۴۹ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داده بود.

همچنین بر اساس این گزارش، برآورد کارخانجات کمک فنر ایندامین سایپا از تغییرات نرخ فروش محصولات دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ به شرح زیر است:

با توجه به استراتژیک شرکت سایپا به عنوان خریدار عمده محصولات، تغییرات با اهمیتی پیش بینی نشده است.

"خکمک" برآورد خود را از نرخ مواد اولیه اینگونه اعلام کرده است: به استثناء افزایش غیر متعارف نرخ ارز جهت تامین مواد اولیه وارداتی و به تبع آن افزایش نرخ فولاد و ورق، مواد پلیمری در تامین مواد اولیه داخلی در سایر موارد تغییرات با اهمیتی پیش بینی نشده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع