دهقان

۸۰ درصد از شرکت ها صورت های مالی (غیر تلفیقی) و گزارش تفسیری سالانه حسابرسی نشده خود را به موقع به بورس اوراق بهادار تهران ارائه دادند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) و به نقل از روابط عمومی شرکت بورس، طوبی دهقانی، مدیر امور ناشران ضمن بیان مطلب فوق افزود: از تعداد ۱۲۳ شرکت، ۹۹ شرکت بالغ بر ۸۰ درصد صورت­های مالی و گزارش تفسیری مدیریت سالانه حسابرسی نشده شرکت اصلی را به موقع منتشر کرده اند. همچنین تعداد ۲۴ شرکت اقدام به ارائه این اطلاعات در مهلت مقرر نکرده اند که مشمول فرایند تعلیق شده اند.

وی ادامه داد: از تعداد ۳۲۷ شرکت پذیرفته شده در بورس تهران، تعداد ۱۲۳ شرکت با سال مالی ۲۹  اسفند ملزم به تهیه صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت سالانه حسابرسی نشده شرکت اصلی (غیر تلفیقی) هستند که مهلت ۶۰ روزه آن ها جهت ارائه این اطلاعات تا ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۸ خواهد بود.

مدیر ناشران شرکت بورس با اشاره به اینکه اسامی شرکت­های مذکور توسط مدیریت امور ناشران بورس تهران منتشر می شود گفت: سرمایه گذاران و تحلیل گران بازار می توانند برای اطلاع از این فهرست به سایت بورس تهران قسمت نمادهای تحت احتیاط، مشمول فرایند تعلیق و تعلیق شده مراجعه کنند.

دهقانی در خاتمه یادآور شد: مطابق با دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات، ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران که سال مالی آن ها ۲۹ اسفند ۹۷ است، برای ارائه صورت­های مالی و گزارش تفسیری مدیریت سالانه حسابرسی نشده  حداکثر ۶۰ روز پس از پایان سال مالی و شرکت­ هایی که ملزم به تهیه صورت های مالی تلفیقی هستند حداکثر ۹۰ روز پس از پایان سال مالی مهلت دارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار