فولاد

شرکت کارگزاری ایساتیس پویا پس از پذیرش حلال ۴۰۲ پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس در بورس انرژی، تارا شمش را برای نخستین بار در بورس‌ کالا عرضه می کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، زهرا قهرمانی، مدیر واحد کالا و انرژی این کارگزاری در این رابطه گفت: کارگزاری ایساتیس پویا به عنوان کارگزار عرضه‌کننده شرکت نفت ستاره خلیج فارس با پذیرش کالاهای مختلف سعی کرده حجم معاملات محصولات پالایشی در بورس انرژی را گسترش دهد. پذیرش برش سنگین و حلال ۴۰۲ تولیدی نفت ستاره خلیج فارس نیز با همین رویکرد انجام شد و عرضه‌های متعدد گاز مایع، حلال ۴۰۴، برش سنگین، و نفتای شرکت نفت ستاره خلیج فارس در چند وقت اخیر از فعالیت‌های واحد انرژی این کارگزاری است.

وی ادامه داد: در راستای رونق تولید ملی و پاسخگویی به نیاز بازار فرآورده‌های نفتی کشور، روز گذشته اولین عرضه حلال ۴۰۲ پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان یکی از پر مصرف‌ترین گرید حلال در کشور به میزان سه میلیون لیتر به قیمت پایه  ۴۸۴۹۱ ریال عرضه شد که با استقبال مناسب مصرف کنندگان همراه بود، به طوریکه با تقاضای بیش از ۱۶ میلیون لیتر و  ۱۷ درصد رقابت، به قیمت ۵۶۶۱۸ ریال معامله شد.

قهرمانی اضافه کرد: چند روز پیش نیز برای نخستین بار ۲۰۰۰ تن شمش بلوم شرکت غلتک‌سازان سپاهان توسط این کارگزاری عرضه شد که با تقاضای ۱۶۰۰۰ تنی خریداران مواجه و با رقابت حدود ۱۸ درصد معامله شد؛ لازم به توضیح است این شرکت از زیر مجموعه‌های شرکت بورسی چدن‌سازان است.  

وی در پایان گفت: همچنین با توجه به پذیرش شمش فولادی شرکت تارا شمش یزد، نخستین عرضۀ این شرکت در روز جاری در رینگ صنعتی بورس کالای ایران توسط این کارگزاری صورت خواهد گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس كالا