فرابورس

معاملات فرابورس ایران در آخرین روز کاری اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸ با انجام یک عرضه اولیه در بازار دوم و جابه‌جایی بیش از یک میلیارد ورقه به ارزش افزون بر ۶ هزار و ۸۲۴ میلیارد ریال سپری شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، شاخص کل فرابورس نیز روز جاری با بیشتر از ۲۱ واحد افزایش به سطح ۲ هزار و ۶۴۴ واحدی رسید که بدین ترتیب این نماگر میزان رشد خود را از ابتدای اردیبهشت‌ماه به حدود ۷ درصد و از آغاز سال جاری به بیشتر از ۱۷ درصد رساند.

نمادهای «دماوند»، «مارون»، «شاوان»، «سمگا» و «شپاس» در حالی تا سقف حداکثر ۸ واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند که در مقابل نماد «زاگرس» با تاثیر منفی ۲.۵ واحدی بر این نماگر از رشد بیشتر آن جلوگیری کرد.

در همین حال معاملات سهام امروز در بازارهای اول، دوم و پایه به ترتیب با جابه جایی ۸۸، ۴۴۲ و ۴۴۹ میلیون سهم به ارزش ۳۶۷، ۲ هزار و ۳۴۷ و یک هزار و ۷۹۷ میلیارد ریال خاتمه یافت.

در بازار دوم نیز ۱۰ درصد از سهام شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد به تعداد ۵۲ میلیون سهم برای نخستین بار عرضه اولیه و هر سهم آن ۴۲۰۰ ریال کشف قیمت شد.

امروز در شرایطی که نماد شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان بالاترین ارزش معاملات را به ارزش بیش از ۵۲۳ میلیارد ریال در اختیار گرفت، نماد ذوب‌آهن با بیشترین حجم معاملاتی به میزان بیش از ۱۳۰ میلیون سهم روبه رو شد.

همچنین دو نماد «توریل» و «سمگا» با بیشترین رشد و دو نماد «پخش» و «کرمان» با بالاترین افت قیمتی روبه‌رو شدند.

در سمت دیگر بازار نیز معاملات بازار ابزارهای نوین مالی با تغییر مالکیت ۳۱ میلیون ورقه به ارزش ۲ هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال خاتمه یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس