بازار

سهامداران بازارهای آسیایی در ساعات معاملاتی امروز هم نتوانستند به بازارهای سهام اعتماد کنند و نگران از تنش های آتی ایجاد شده توسط آمریکا هستند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، بازارهای آسیایی در ساعات ابتدایی معاملات امروز با روند نوسانی همراه شدند و ممانعت سهامداران از ورود به بازارهای سهام کاملا مشهود بود.

هرچند که کمی از تنش های میان هوآوی و آمریکا کاسته شده است اما همچنان ترس از سرایت این تحریم ها به دیگر شرکت ها و صنایع چین، سهامداران را از خریدها و فروش های سنگین برحذر داشته است.

در این میان، شاخص آتی یورواستاکس با کاهش ۰.۰۳ درصدی همراه شد و شاخص داکس آلمان نیز ۰.۰۱ درصد مثبت شد و شاخص آتی فوتسی در لندن نیز با روند افزایشی ۰.۲ درصدی همراه شد.

این در حالی است که، بازار چین به عنوان تأثیرپذیرترین بازار در این برهه زمانی، طی چند ماه گذشته با فراز و نشیب های طولانی همراه بوده است و شاخص شانگهای در این میان به عنوان اصلی ترین متغیر معاملاتی در این بازار، نوسان زیادی را متحمل شده است.

اما این شاخص در معاملات روز گذشته با روند ثابت و بدون تحرمی معاملات را ادامه داد.

در این میان، شانگهای اصلی بورس استرالیا و کاسپی کره جنوبی با کاهش ۰.۲ درصدی رو به رو شدند و نیکی ژاپن نیز ۰.۱ درصد رشد کرد. شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با کاهش ۰.۱ درصدی همراه شد.

ماساهیرو ایچیکاوا، تحلیل گر ارشد مدیریت سرمایه گذاری سومیتومی میتسوئی، در این خصوص بیان داشت: برخی سهامداران هنوز هم به برقراری یک صلح تجاری میان آمریکا و چین امیدوار هستند و پیش بینی می کنند که در اجلاس جی ۲۰ این دو کشور به شرایط صلح برسند.

وی ادامه داد: چیزی که در این میان مشهود است این است که جنگ و اختلاف نظرهای اقتصادی میان چین و آمریکا همچنان طولانی مدت و پابرجاست و این قهرهای طولانی مدت به اقتصاد هر دو کشور صدمه های جبران ناپذیری وارد می کند.

در سوی دیگر، بازار ارز نیز دچار تلاطم شد و پوند انگلستان در مقایسه به دلار آمریکا تضعیف شد در حالی که نگرانی ها از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با تصمیم های جدید ترزا می هر روز بیشتر می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل