بازار

بازارهای آسیایی در معاملات روز جمعه حرکتی مختلط رادر پیش گرفتند و سردرگمی نسبت به آینده تجاری دو ابرقدرت اقتصادی دنیا، بازارها را نوسانی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، نگرانی سرمایه گذاران از طولانی شدن این جنگ تعرفه ای میان چین و آمریکا در مقابل پیش بینی های عده دیگر در خصوص تفاهم تعرفه ای موجب به هم ریختن بازارها در آخرین روز کاری هفته شد.

در این میان، بازارهای آتی اروپایی نخستین حرکت مثبت را در بازارها آغاز کردند و این خوش بینی موجب افزایش ۰.۴ درصدی شاخص داکس آلمان و رشد ۰.۳ درصدی شاخص فوتسی لندن شد.

در بازارهای آسیایی، شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن افت هفتگی ۰.۸ درصدی را به ثبت رساند. در بازار چین، شاخص شانگهای ۰.۱ درصد مثبت شد و شاخص CSI در این کشور روند مثبت ۰.۴ درصدی را از آن خود کرد. شاخص بورس هنگ کنگ نیز رشد ۰.۳ درصدی داشت.

شاخص نیکی ژاپن در این میان با افت ۰.۳ درصدی همراه شد.

در بازار آمریکا، شاخص داوجونز افت ۱.۱ درصدی داشت و شاخص اس اند پی با کاهش ۱.۲ درصدی معاملات را ادامه داد در حالی که شاخص نزدک نیز افت ۱.۶ درصدی را تجربه کرد.

این در حالی است که، ترامپ روز پنجشنبه اعلام کرد که ادعای واشنگتن علیه هوآوی، در چارچوب توافق نامه ای که با چین به امضا برسد ملغی خواهد شد. در حالی که در این اظهارات، هوآوی را "غول تکنولوژی بسیار خطرناک" خطاب کرد.

جاسپر لاور، مدیر تحقیقات لندن کپیتال دراین خصوص اظهار داشت: حقیقت این است که وقتی ترامپ در خصوص یک توافق نامه احتمالی صحبت میکند یعنی هنوز می توان به یک صلح تجاری امیدوار بود و همین امیدواری می توان کمی بازارها را بهبود ببخشد.

ماساناری تاکادا، مدیر تحلیل گری کارگزاری نومورا در توکیو در این خصوص بیان داشت: اعتماد تجاری و آرامش سیاسی و اقتصادی هنوز بر بازارها حکمفرما نشده است. البته بازارها هنوز هم با بدترین روزهای معاملاتی فاصله زیادی دارند. به همین دلیل می توان گفت که روند نوسانی و خرید و فروش های کوتاه مدت بیشترین ترجیح سرمایه گذاران در بازارها است.

در بازار ارز جهانی نیز، شاخص دلار با روند رو به رشدی در روز پنجشنبه رو به رو شد و در معاملات امروز نیز با نوسان بسیار اندکی همراه شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل