نفت

در آستانه تعطیلات رسمی در آمریکا و انگلیس، قیمت نفت در معاملات روز جمعه با رشد همراه شد در حالی که افزایش میزان ذخایر و نگرانی ها در مورد اقتصاد جهانی موجب شد این کالا، میانگین هفته ای منفی را به ثبت برساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، قیمت نفت برنت در معاملات روز جمعه با رشد ۲.۱ درصدی به هر بشکه ۶۹ دلار و ۲۲ سنت رسید و قیمت نفت وست تگزاس با افزایش ۱.۸ درصدی به هر بشکه ۵۹ دلار رسید.

به این ترتیب، نفت برنت افت هفتگی حدودا ۴.۵ درصدی را به ثبت رساند و نفت وست تگزاس در یک هفته گذشته میانگین افت  ۶.۴ درصدی را از آن خود کرد.

این در حالی است که،  افزایش میزان ذخایر نفت آمریکا به بالاترین رقم از جولای ۲۰۱۷ موجب شده تا قیمت نفت خام آمریکا تحت فشار قرار بگیرد.

جیم ریترزبوش، رئیس موسسه ریترزبوش در این باره گفت: «شرکت‌های آمریکایی که از افزایش تعرفه ها لطمه دیده اند، تصمیماتی در مورد خریدها، ذخایر و سایر اقدامات تجاری خود خواهند گرفت که موجب کندی روند رشد اقتصاد آمریکا خواهد شد و این احتمالا بر میزان تقاضای نفت تاثیر خواهد گذاشت.

روز دوشنبه بازارهای آمریکا و انگلیس تعطیل است و از هفته آینده قرار است فصل سفرهای تابستانی در آمریکا آغاز شود. افزایش تولید نفت آمریکا تاثیری منفی بر قیمت جهانی نفت داشته است. رشد تولید نفت شیل موجب شده تا آمریکا با پیشی گرفتن از عربستان و روسیه به بزرگترین تولید کننده نفت جهان تبدیل شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل