بازار

بازارهای آسیایی در شروع ساعات معلامات امروز با افزایشی نسبی همراه شدند در حالی که وعده های ترامپ مبنی بر توافق تجاری این کشور و چین در خلال اجلاس جی بیست بازارها را کمی امیدوار کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در بازارهای جهانی شاخص آسیا پاسفیک توانست در پی امیدواری به این خبر خوش با روند افزایشی همراه شود و رشد ۰.۳ درصدی را از آن خود کند در حالی که شاخص آتی اس اند پی با رشد ۰.۱ درصدی همراه شد.

شاخص بلوچیپ چین علیرغم انتشار آمار و دادهای صنعتی در این کشور و کاهش میزان سوددهی شرکت های صنعتی با رشد ۱.۰۲ درصدی رو به رو شد.

آمارهای اقتصادی در چین نشان دهنده آن است که میزان سوددهی شرکت های صنعتی در ماه آوریل با کاهش رو به رو بوده است. در حالی که انتظار تزریق محرک های مالی از سوی دولت این کشور هنوز محقق نشده است.

در این میان، شاخص کاسپی کره جنوبی با رشد ۰.۱ درصدی همراه شد و شاخص اس اند پی استرالیا نیز ۰.۴ درصد رشد کرد. نیکی ژاپن نیز با افزایش ۰.۳ درصدی رو به رو شد.

ایجاد صف های سنگین خرید در بازار چین علیرغم اوضاع نابه سامان اقتصادی در این کشور، بازارهای جهانی را نسبت به نزدیکی به روزهای خوش امیدوار تر کرده است.

در این میان ژوآن گو، تحلیل گر ارشد اقتصادی در موسسه خدمات مالی دی بی اس در سنگاپور در این خصوص اظهار داشت: بازار هنوز نسبت به سخنان ترامپ بی اعتماد بوده و در خصوص ملاقات این دو کشور در حاشیه اجلاس جی بیست منفعل است.

بازارهای سهام در آسیا به دنبال تعطیلی بازارهای اروپایی و آمریکا معاملات سبک تری را به ثبت رساندند و در واقع در سایه حرکت کرده و معاملات آرامی داشتند.

این در حالی است که، یک ادغام بزرگ در راه صنعت خودروسازی اروپا است. شرکت فیات کرایسلر اعلام کرده است در حال رایزنی برای یک ادغام بزرگ با شرکت رنوی فرانسه هستیم تا سومین خودروسازی بزرگ دنیا را ایجاد کنیم .

دیگر رقبای جهانی صنعت خودروسازی با اعلام این خبر در مسیر رشد قرار گرفتند و قیمت سهام شرکت میتسوبیشی در ژاپن با رشد ۴.۳ درصدی همراه شد و نیسان موتور نیز افزایش ۲.۵ درصدی داشت.

قیمت سهام شرکت جیلی، شرکت خودروساز هنگ کنگی با رشد ۶.۱ درصدی رو به رو شد .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل