کتاب

این کتاب تألیف حسن رنگریز در ۲۸۴ صفحه توسط انتشارات موسسه کتاب مهربان نشر در طی سال جاری منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه ایران (سنا)، در طول تقریبا صد سال گذشته، نظریه سازمان به رشته‌ای مستقل در علوم اجتماعی تبدیل شده است؛ مجموعه‌ای از اندیشه و قلم فرسایی که سعی آن بر وصف، تبیین و گاه تأثیر در امور جاری سازمان هاست. با وجود این، نظریه سازمان در دو دهه گذشته به طور فزاینده‌ای از حیث نگاه‌هایی که نظریه‌پردازان سازمان از آنها بهره می گیرند تا به مطالعه این پدیده مهم و تأثیرگذار اجتماعی در بسیاری از جوانب زندگی ما بپردازند، تنوع یافته است.

نویسنده در کتاب فوق سعی کرده که علاقه‌مندان را از نظریه‌های موجود بر این حوزه از علوم آگاه سازد. این کتاب شامل دو بخش و هفت فصل به شرح زیر است:

بخش اول: نظریه سازمان و توسعه ظرفیت نظریه پردازی

فصل اول: نظریه سازمان چیست؟

فصل دوم: سیر تطور تاریخی نظریه سازمان

بخش دوم: مفاهیم و نظریه های محوری

فصل سوم: سازمان و محیط

فصل چهارم: سازمان و ساختار فیزیکی و اجتماعی

فصل پنجم: سازمان و فناوری

فصل ششم: فرهنگ سازمانی

فصل هفتم: قدرت، کنترل و تعارض سازمانی

کتاب حاضر می‌تواند به عنوان یک منبع بسیار مناسب و مفید مورد استفاده دانشجویان رشته‌های مدیریت دولتی، بازرگانی، صنعتی، کسب و کار، اجرایی، فناوری اطلاعات و کارآفرینی برای درس تئوری مدیریت پیشرفته، نظریه‌های سازمان و مدیریت و نظریه های سازمان و مدیریت پیشرفته در مقاطع ارشد و حتی دکتری واقع شود.

این کتاب به تازگی به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه‌گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد.

 سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت؛ ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۵۲۳ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۳۶۵ عنوان کتاب فارسی، ۲۱۳۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۰۱۹ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می‌توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه یا با شماره تلفن های ۱۶۲-۸۴۰۸۳۱۶۱ تماس بگیرند.

آدرس کتابخانه: میدان ونک خیابان ملاصدرا نرسیده به پل کردستان پلاک ۲۷ ساختمان شماره ۲ سازمان بورس.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری