هامونی

مدیرعامل فرابورس با بیان اینکه این بورس آمادگی دارد تا سهام بیمارستان‌ها را پذیرش و در زمینه تامین مالی به آنها کمک کند، همچنین از آماده بودن بسترهای فرابورس برای تجهیز منابع مورد نیاز شهرها از جمله شهرداری‌ تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از روزنامه همشهری با وجود آنکه نزدیک به ۶۰۰ شرکت در بورس تهران و فرابورس پذیرفته شده‌اند هنوز برخی صنایع از حضور در بازار سهام و منافع آن محرومند.

یکی از صنایعی که هنوز پایش به بازار سرمایه باز نشده بخش بهداشت است و اگر چه قبلا داوود دانش‌جعفری، وزیر سابق اقتصاد و مشاور عالی قاضی‌زاده هاشمی، وزیر سابق بهداشت در این زمینه به ‌طور مفصل و عملیاتی کار کرده است با این حال هنوز اقدام‌های عملی در این‌باره انجام نشده است.

به زعم بسیاری از کارشناسان، اقتصاد بهداشت نیاز به بازنگری و تصحیح دارد و بهترین محل برای توسعه بخش اقتصادی حوزه بهداشت بازار سرمایه است. تاکنون هیچ نهادی به ‌طور دقیق اطلاعاتی در مورد گردش مالی حوزه بهداشت ارائه نکرده است اما اقتصاددانان بر این باورند که گردش مالی حوزه بهداشت سالانه بیش از چند صد هزار میلیارد تومان است و این پتانسیل وجود داردکه از طریق اصلاح ساختار مالی جمع گردش مالی این صنعت تا چندین برابر به نفع بخش بهداشت افزایش یابد.

بر همین اساس امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران از آمادگی این بورس برای پذیرش سهام بیمارستان‌ها و تامین منابع مالی مورد نیاز این بخش خبر داد و تاکید کرد: فرابورس این آمادگی را دارد که منابع مالی مورد نیاز بخش بهداشت از قبیل بیمارستان‌ها، مزرعه‌های سلامت و یا هتل بیمارستان‌ها را برای توسعه و افزایش درآمدهای این بخش تامین کند و یا از طریق پذیرش سهام بیمارستان‌ها زمینه توسعه فعالیت اقتصادی آنها را فراهم کند.

به گفته وی هم‌اکنون در دنیا مزرعه‌های سلامت به الگوی مهمی برای افزایش درآمدزایی بخش بهداشت و همینطور افزایش کیفیت خدمات بهداشتی تبدیل شده‌اند و در این زمینه فرابورس آماده تامین مالی مزرعه‌های سلامت است.

هامونی عنوان کرد: فرابورس ایران آمادگی کامل دارد از طریق تامین منابع مالی مورد نیاز شهرها از جمله شهرداری تهران بخشی از مشکلات شهری را که ناشی از کمبود منابع مالی است، مرتفع کند.

وی با بیان اینکه بازار سرمایه ظرفیت‌های بسیار زیادی برای تامین منابع مالی مورد نیاز شهرداری‌ها در اختیار دارد، تاکید کرد: در فرابورس بسترهای لازم فراهم است تا سهام شرکت‌های زیر مجموعه شهرداری‌ها پذیرش و درج شود و بدین وسیله منابع مالی لازم در اختیار شهرداری‌ها قرار بگیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس