فرابورس

فرابورس ایران معاملات دوازدهمین روز از خردادماه ۹۸ را با سقف‌شکنی آیفکس و صعود بیش از ۶۵ واحدی این نماگر و نیز دادوستد ۳ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ورقه به ارزش افزون بر ۸ هزار و ۷ میلیارد ریال پشت سر گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، روز جاری شاخص کل با ۶۵.۶ واحد رشد معادل ۲.۴ درصد تا سطح  ۲۸۵۱ واحدی افزایش یافت. نمادهای «مارون»، «کگهر»، «دماوند»، «ذوب»، «سمگا» و «کرمان» به ترتیب ۶ نمادی بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر این نماگر تا سطح حداکثر ۲۳ واحد داشتند و «میدکو» نیز در تابلو «تاثیر در شاخص» اولین نمادی بودند که تا سطح ۲ واحد تاثیر منفی بر آیفکس به جا گذاشت.

بدین ترتیب از ابتدای ماه جاری تاکنون شاخص کل فرابورس افزایش ۲۰۶ واحدی معادل ۷.۸ درصدی را به ثبت رسانده است.

در جریان معاملات امروز بازارهای فرابورسی در حالی که سه نماد «شمواد»، «حخزر» و «پلوله» متوقف شدند نمادهای «غگلستا»، «غمینو»، «شراز»، «ولبهمن»، «شاوان»، «آ س پ»، «لخانه»، «دبالک» و «مفاخر» مورد بازگشایی قرار گرفتند. بسیاری از نمادهای بازگشایی‌شده یا کنفرانس اطلاع‌رسانی در خصوص نوسان قیمت سهام برگزار کرده  یا از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام بازگشته بودند.

همچنین امروز دوشنبه سهامداران در بازار اول و دوم به ترتیب ۱۲۶ و ۶۷۳ میلیون سهم را به ارزش ۵۲۳ و ۲ هزار و ۵۴۵ میلیارد ریال دادوستد کردند. در بازار پایه نیز سهامداران خرید و فروش ۵۸۳ میلیون سهم به ارزش ۲ هزار و ۴۳ میلیارد ریال را در مجموع سه تابلو این بازار رقم زدند.

سه نماد «آ س پ»، «دبالک» و «کشرق» در حالی با بیشترین رشد قیمت روزانه روبه‌رو شدند که نمادهای «حپارسا»، «ساینا» و «اوان» بالاترین افت قیمت را تجربه کردند. همچنین نماد شرکت ریل پرداز سیر با تغییر مالکیت بیش از ۱۵۱ میلیون سهم به ارزش افزون بر ۴۵۱ میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات و نماد ذوب‌آهن با جابه جایی ۱۶۱ میلیون سهم به ارزش ۲۸۱ میلیارد ریال بالاترین حجم معاملات را از آن خود کردند.

در بازار ابزارهای نوین مالی نیز امروز ۴۱ میلیون ورقه به ارزش یک هزار و ۵۸۷ میلیارد ریال دست به دست شد که نتیجه دادوستدهای اوراق تسه، اوراق بدهی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس