کبیری

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: دولت باید لایحه جامعی درباره مالیات بر عایدی سرمایه ارائه دهد که شامل بازار ارز، سکه، طلا و مسکن شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خانه ملت، سیدتقی کبیری، عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابلاغیه سازمان امور مالیاتی درباره اخذ مالیات از سکه، گفت: این موضوع به بحث کلان مالیات بر عایدی سرمایه باز می گردد که کمیسیون اقتصادی نیز در گذشته به این موضوع ورود کرده و هم اکنون در فرآیند بررسی قرار دارد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت باید لایحه جامعی درباره مالیات بر عایدی سرمایه ارائه دهد که شامل بازار ارز، سکه، طلا و مسکن شود، افزود: سکه امروز در عین حال که لوکس بوده به کالایی سرمایه ای نیز تبدیل شده است و از طرفی زمینه ایجاد برخی سوداگری ها در بخشی از جامعه به ویژه در بحث نقدینگی را ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید از گذشته وارد بحث اخذ مالیات بر عایدی سرمایه می شد، ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر در دولت وجود دارد تصمیم گیری های دفعی بدون توجه به تبعات آن است. بهترین اقدام در شرایط کنونی مالیات بر عایدی سرمایه است، چراکه بخشی از سرمایه جامعه هم اکنون به حوزه مسکن، ارز، طلا و سکه جذب شده است و برخی سودهای چندبرابری به جیب زده اند، بدون اینکه سهم دولت و مالیات را بپردازند.

کبیری با بیان اینکه قبل از پیش فروش سکه ها باید تصمیم اخذ مالیات توسط دولت اعلام می شد، تاکید کرد: دولت باید به بخشی از جامعه که موضوع سکه برای آنها جنبه سودآوری یا سوداگری ندارد توجه کند و تنها بخشی که دنبال سوداگری در بازار هستند و سودهای کلانی به جیب آنها می رود باید سهم اقتصاد را بپردازند.

وی با انتقاد از اینکه متاسفانه در سیاست گذاری های دولت تصمیم گیری ها در زمان و موعد خود اتفاق نمی افتد، افزود: این موضوع سبب می شود که نارضایتی هایی در جامعه ایجاد شود و برخی از افراد جامعه که در گذشته به دنبال سودآوری سکه نبودند متضرر شوند.

 عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت باید مدیریت کرده و یک برنامه ریزی مدون در بحث مالیات برای خریداران کلان انجام دهد، تصریح کرد: بهترین اقدام در شرایط کنونی مالیات بر عایدی سرمایه است، چراکه بخشی از سرمایه جامعه هم اکنون به حوزه مسکن، ارز، طلا و سکه جذب شده است و برخی سودهای چندبرابری به جیب زده اند، بدون اینکه سهم دولت و مالیات را بپردازند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها