نفت

تصمیم عربستان برای ادامه کاهش تولیدات، قیمت نفت را در معاملات روز جمعه افزایشی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، تصمیم عربستان برای ادامه کاهش تولیدات موجب افزایش ۳ درصدی قیمت نفت برنت شد و قیمت این کالا را به ۶۳ دلار و ۲۹ سنت رساند.

بر اساس این گزارش، پس از اینکه عربستان اعلام کرد که اوپک به توافق برای تمدید توافق کاهش تولید پس از ماه ژوئن نزدیک است، قیمت نفت در معاملات روز جمعه نزدیک به ۳ درصد افزایش یافت و از کمترین رقم ۵ ماه گذشته که در هفته گذشته ثبت شده بود، فاصله گرفت.

به این ترتیب، قیمت نفت برنت در معاملات روز جمعه با رشد ۲.۶ درصدی به هر بشکه ۶۳ دلار و ۲۹ سنت رسید و قیمت نفت وست تگزاس با افزایش ۲.۷ درصدی هر بشکه ۵۴ دلار و ۵ سنت معامله شد.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان در کنفرانسی در روسیه گفت اوپک و هم‌پیمانانش توافق کاهش تولید را تمدید خواهند کرد.

وی توضیح داد درحالی‌که اوپک به توافق نزدیک می شود اما مذاکرات بیشتری با کشورهای غیراوپکی که بخشی از این توافق هستند، نیاز است.

در آمریکا، شرکت‌های انرژی در هفته گذشته از تعداد دکل‌های فعال نفتی کاستند و تعداد این دکل‌ها به کمترین میزان از فوریه ۲۰۱۸ رسید. حفاران آمریکایی ۱۱ دکل را خاموش کردند که بیشترین کاهش هفتگی از ماه آوریل به شمار می‌رود. مجموع دکل‌های نفتی فعال به ۷۸۹ دکل کاهش یافته است.

همچنین قیمت نفت به علت افزایش ارزش بازار اوراق قرضه نیز تقویت شده‌ است. پس از اینکه کاهش فرصت‌های شغلی در آمریکا، احتمال کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو را افزایش داد، بازارهای اوراق قرضه کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل