بازار

بازارهای آسیایی در ابتدای ساعات معاملاتی امروز با روند افزایشی شاخص ها همراه شدند در حالی که تهدیدهای ترامپ در خصوص اعمال تعرفه بر مکزیک کمی کم رنگ تر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، توافق ضمنی آمریکا و مکزیک بر سر جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی به آمریکا و بالتبع کاهش تهدیدهای ترامپ بر وضع تعرفه های مالیاتی بر کالاهای مکزیک، بازارهای آسیایی را با افزایش همراه کرد.

از سوی دیگر، آمارهای ضعیف نرخ مشاغل در آمریکا و امیدواری نسبت به کاهش نرخ بهره در این کشور موجب افزایش شاخص ها در بازارهای آسیا شد.

این در حالی است که، پزوی مکزیک با رشد دو درصدی در معاملات صبحگاهی همراه شد در حالی که قیمت یوآن چین به پایین ترین میزان در سال رسید. به هم خوردن تعادل واردات و صادرات در چین نیز به چشم می خورد و هزینه گزاف واردات از این کشور موجب کاهش تمایل تجار به خرید کالا از این کشور شده است.

به این ترتیب، شاخص آتی اس اند پی با رشد ۰.۸ درصدی همراه شد در حالی که نرخ اوراق قرضه دولتی ۱۰ ساله آمریکا با افت ۲.۱ درصدی همراه شد .

بازارهای جهانی که از ترس سرایت جنگ تعرفه ای به کشورهای دیگر از ورود به بازاهای سهام عقب نشستند اما معاملات امروز را با اندکی شجاعت همراه کردند.

ترس از سرایت این جنگ به دیگر کشورها در حالی که هنوز آتش جنگ تعرفه ای میان چین وآمریکا خاموش نشده است سرمایه گذاران را از معامله های کلان دور کرده است .

بر این اساس، در بازار امروز منطقه آسیا، شاخص نیکی با رشد ۱.۱ درصدی رو به رو شد در حالی که شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با رشد ۰.۷ درصدی رو به رو شد .

نائویا اوشیکوبو، تحلیل گر اقتصادی در موسسه سرمایه گذاری و مدیریت دارایی سومیتومو میتسویی در این خصوص اظهار داشت: تا برگزاری جلسه آتی فدرال رزرو بازار با تلاطم همراه خواهد بود اما به نظر میرسد بعد از این جلسه، خوش بینی در بازار حاکم باشد.

این در حالی است که جلسه آتی فدرال رزو در هفته آینده ۱۸ و ۱۹ ژوئن(۲۸-۲۹ خرداد) برگزار می شود .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل