بیگ زاده

بیش از ۴۰۰ شرکت مربوط به اشخاص حقوقی مشخص شده در جزء ۵ ماده ۶ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی نسبت به افشای صورت های مالی و سایر اطلاعات تکلیف شده در قانون اقدام کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، علی بیگ زاده، مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص شفاف سازی این شرکت های بزرگ اعلام داشت: با پیگیری های صورت گرفته در این مدیریت شرکتهای مذکور که عمدتا متعلق به صندوق های بازنشستگی و شهرداری ها هستند صورتهای مالی خود را در سایت کدال افشاء و در معرض دید عموم قرار داده اند.

مدیر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار، اظهار داشت : شفاف سازی بخش  عمومی اقتصاد از اهمیت زیادی برخوردار است و مجلس شورای اسلامی در سالیان اخیر با تدوین مقررات و ایجاد بستر لازم این تکلیف را بر عهده سازمان بورس قرار داده که گزارش های سالیانه نیز به مرجع قانون گذاری ارسال می شود.

بیگ زاده در ادامه تاکید کرد که شفاف سازی شرکتهای فعال در بخش عمومی غیر دولتی نیاز به اهتمام و همکاری تمام دستگاه ها دارد و از مدیران اشخاص حقوقی مشخص شده در قانون خواست که در صورتی که که موظف به ارائه اطلاعات هستند نسبت به دریافت امضاء الکترونیکی و ارائه اطلاعات شرکتهای زیر مجموعه خود در سامانه کدال اقدام کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه