روحانی

ظرفیت فشار تحریم‌های آمریکا به پایان رسید و امروز هیچ کسی تردید ندارد که مقصر اصلی آمریکاست.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، رییس جمهور ضمن بیان مطلب فوق در جلسه امروز هیئت دولت گفت: اینکه وزیرخارجه یک کشور اروپایی به ایران می‌آید و به صراحت می‌گوید امریکایی‌ها در این مسیر خطا کرده اند نکته مهمی است. آمریکایی‌ها راه را اشتباه رفته اند و حتی یک کشور اروپایی متحد امریکا می‌گوید که امریکا اشتباه کرده و راه را غلط رفته است.

وی تصریح کرد: وزیر خارجه در ملاقات با من می‌گوید هر کس تاریخ ایران را بداند و بشناسد می‌داند که فشار حداکثری هیچ تاثیری برمردم ایران نمی‌گذارد این افتخاری برای ملت ایران است یعنی دیگران هم به عظمت ملت ایران اعتراف و به مقاومت این ملت افتخار می‌کنند و آن‌ها هم می‌دانند راهی که متحدشان برگزیده، اشتباه بوده است.

رئیس جمهور ادامه داد: ظرفیت فشار تحریم‌های آمریکا به پایان رسید و امروز مردم ما از ۶ ماه پیش و یکسال پیش آرامش بهتری دارند. همه مسئولان و مردم نظر واحد و متحدی درباره آمریکا دارند و امروز هیچ کس تردیدی ندارد که مقصر اصلی آمریکاست.

حجت الاسلام حسن روحانی گفت: امروز متحدان آمریکا هم به مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر فشارها افتخار می‌کنند و بدون تردید ما با همدلی و وحدت، بدخواهان را به پای میز حق، میز عدل، میز مذاکره و میز منطق می‌کشانیم و وادار خواهیم کرد که اشتباه خود را بپذیرند، البته مقداری از حرف‌های بی حساب خود برگشته اند، ولی باز هم برخواهند گشت.

رئیس جمهور گفت: مردم مطمئن باشند دولت با همه توان از منافع ملی و رفاه ملت ایران دفاع خواهد کرد و انشاء الله در ملاقات‌هایی که امروز با مقامات خارجی داریم و همچنین در ملاقات‌هایی که در حاشیه برگزاری دو اجلاس شانگ‌های و سیکا برگزار می‌شود از حقوق مردم دفاع می‌کنیم.

رئیس جمهوری تأکید کرد: امروز هیچ‌کس نمی‌تواند نسبت به راه دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران ایراد بگیرد. آهنگ شرایط اقتصادی کشور به سمت مطلوب پیش می‌رود و بازار سرمایه شرایط مطلوبی دارد و  بازار ارز نسبت به ماه‌های اخیر به مراتب شرایط بهتری پیدا کرده است و به فضل الهی در بازار مسکن نیز تا پایان سال شرایط بهتری خواهیم داشت، چنانچه همه وزارتخانه‌های مربوطه وارد صحنه شوند می‌توان شرایط مسکن را بهبود بخشید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان