نفت

قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه با کاهش دو درصدی همراه شد در حالی که افت آهنگ رشد اقتصادی در دنیا و افزایش میزان حفاری ها در بازار آمریکا موجب افت قیمت این کالا در بازارهای جهانی شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، با وجود کاهش میزان تولیدات از سوی اوپک، قیمت نفت در معاملات امروز با کاهش همراه شد و هر بشکه نفت برنت با افت ۲.۶ درصدی به ۶۰ دلار و ۶۶ سنت رسید.

به این ترتیب، قیمت نفت وست تگزاس نیز با کاهش ۲.۹ درصدی هر بشکه ۵۱ دلار و ۷۲ سنت معامله شد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا، جدیدترین پیش‌بینی خود از میزان تقاضای نفت در سال ۲۰۱۹، را اعلام کرد و بنابر این گزارش، تقاضا برای دریافت نفت در سال آینده میلادی با کاهش روزانه۱۶۰ هزار بشکه ای رو به رو خواهد بود و به این ترتیب، میزان مصرف روزانه در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۱.۲۲ میلیون بشکه در روز می رسد.

این در حالی است که طی این گزارش پیش بینی، میزان تولیدات آمریکا در سال آینده برابر با ۱۲.۳۲ میلیون بشکه در روز خواهد بود و نسبت به ماه می کاهش ۱۴۰ هزار بشکه ای خواهد داشت .

وزیر انرژی روسیه، الکساندر نواک، روز گذشته گفت که همچنان این ریسک وجود دارد که تولیدکنندگان، نفت زیادی تولید کنند و قیمت‌های نفت سقوط کنند. این اظهارات، امیدها برای اینکه مسکو از تمدید توافق کاهش تولید حمایت کند را افزایش داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل