بهمن دیزل کامیون

شرکت بهمن دیزل در صورت‌های مالی تلفیقی یکساله برای هر سهم ۵۶۵ ریال سود ساخت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت بهمن دیزل در اطلاعات و صورت های مالی تلفیقی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، سود هرسهم را ۵۶۵ ریال اعلام کرد. این عدد در حالی اعلام شده که سود هرسهم شرکت اصلی ۵۶۶ ریال است.

سود عملیاتی تلفیقی این شرکت به یک هزار و ۵۱ میلیارد ریال، سود خالص به ۵۶۵ میلیارد ریال و سود انباشته آن به یک هزار و ۶۹۱ میلیارد ریال رسیده است.

«خدیزل« در تشریح اهداف و برنامه‌های راهبردی در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرده است که تولید محصولات و کاربری های جدید را در دست بررسی دارد و همچنین قصد دارد سهم بازار کامیون و کامیونت با فروش محصولات با قیمت های رقابتی شرکت های مشابه را افزایش دهد.

از سوی دیگر در برآوردی که این شرکت از تغییرات نرخ فروش محصولات و نرخ خرید مواد اولیه داشته اعلام شده قیمت‌گذاری محصولات در حاشیه قیمت بازار و همچنین متناسب با قیمت برندهای موجود در بازار است و با توجه به نوسانات نرخ ارز و عدم تخصیص ارز مبادله ای(تک نرخی شدن ارز) و وجود تحریم‌های پیش رو، افزایش قیمت مواد اولیه خارجی و افزایش۷۰درصدی مواد اولیه داخلی، قابل پیش بینی است.

این شرکت در خصوص جزییات منابع تامین مالی شرکت در پایان دوره اعلام کرد که تسهیلات بانکی با نرخ سود ۱۸درصدی از بانک های ملت، صادرات، تجارت و پارسیان دریافت می کند.

«خدیزل» در برآوردی که از برنامه های تامین مالی و تغییرات هزینه های مالی شرکت دارد اعلام کرد که با توجه به پیش بینی اخذ۳هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود۲۰درصد با بازپرداخت ۶ماهه خواهد بود و پیش بینی هزینه بهره متعلقه ۱۸۰ میلیارد ریال است که پیش بینی کل هزینه مالی تسهیلات طی سال معادل ۱۴۲ میلیارد ریال است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع