فرابورس

امروز چهارشنبه ۲۲ خردادماه به موازات دادوستد ۲ میلیارد و ۹۸۰ میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر ۱۰ هزار میلیارد ریال، بازار بدهی فرابورس ایران میزبان دور جدیدی از اوراق اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا ۷۱۸» دارای سررسید ۲۵ مردادماه ۱۴۰۰ بود که هر ورقه آن در جریان عرضه، ۶۳۵ هزار ریال قیمت خورد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) ، از امروز معاملات اخزا ۷۱۸ با سررسید دو سال و دو ماه در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران کلید خورد که تعداد کل این اوراق ۲۴ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۹۱۸ ورقه است.

بازار اوراق با درآمد ثابت علاوه بر اینکه در روز جاری شاهد عرضه اخزا ۷۱۸ با دادوستد بیش از ۱۸۳ هزار ورقه به ارزش افزون بر ۱۱۶ میلیارد ریال بود، در مجموع میزبان نقل‌وانتقال بیش از یک میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر ۸۵۵ میلیارد ریال بود.

در بازار اوراق تسهیلات مسکن نیز شاهد دست به دست شدن بیش از ۷۴ هزار ورقه به ارزش افزون بر ۳۷ میلیارد ریال بودیم که در این میان امتیاز تسهیلات مسکن در نماد «تملی ۷۰۴» که در تیرماه ۹۷ توسط بانک ملی منتشر شده است، با قیمت ۵۳۲ هزار ریال، بیشترین قیمت را نسبت به سایر اوراق تسهیلات مسکن به خود اختصاص داد.

آیفکس به پله ۲۹۵۶ واحدی رسید

شاخص کل فرابورس روز جاری با ۱۹ واحد افزایش به ارتفاع ۲ هزار و ۹۵۶ واحدی رسید که بدین ترتیب این نماگر میزان رشد خود را از ابتدای خردادماه جاری به بیش ۱۱ درصد رسانید.

نمادهای «مارون» و «میدکو» روی‌هم‌رفته با ۸ واحد تاثیر مثبت بر شاخص کل بیشترین اثر مثبت را بر این نماگر داشتند و در مقابل نمادهای «کرمان»، «ذوب» و «دماوند» هر کدام با تاثیر منفی حدود یک و نیم واحدی بر این آیفکس از رشد بیشتر آن جلوگیری کردند.

نگاهی به دادوستدهای سهام در فرابورس نشان می‌دهد که بازارهای اول و دوم در آخرین روز کاری این هفته میزبان نقل‌وانتقال بیش از یک میلیارد سهم به ارزش بیش از چهار هزار و ۶۱۲ میلیارد ریال بودند که به ترتیب ۳۵ و ۴۵ درصد از حجم و ارزش کل دادوستدها را شامل می‌شود.

همچنین نقل‌وانتقال‌های صورت گرفته در بازار پایه به مبادله بیش از ۸۵۷ میلیون سهم به ارزش افزون بر دو هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال انجامید.

در مجموع فرابورس ایران، آخرین روز معاملاتی هفته منتهی به ۲۴ خردادماه را با مبادله دو هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال به ارزش افزون بر ۱۰ هزار و ۳۹ میلیارد ریال پشت سر گذاشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس