سرقینی

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته ۲۵ میلیون تن فولاد در کشور تولید شد و برنامه تولید فولاد برای سال جاری نیز ۳۰ میلیون تن است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از تسنیم، جعفر سرقینی افزود: ایران با تولید ۲۵ میلیون تن فولاد در سال گذشته توانست دو کشور را پشت سر بگذارد به طوری که امروز در تولید فولاد رتبه دهم جهانی را دارد.

وی همچنین اظهار داشت: کشور رتبه تک رقمی تولید فولاد را با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته حداکثر تا دو سال آینده تجربه خواهد کرد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به طور کلی در چشم انداز ۲۰ ساله کشور ۵۵ میلیون تن ظرفیت برای فولاد منظور شده است یعنی در سال ۱۴۰۴ باید به ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در ایران رسید.

وی در ادامه افزود: برنامه مزبور در سر لوحه کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت و از سال ۱۳۹۲ به شدت این موضوع تعقیب شد به گونه ای که ظرفیت ۱۸ میلیون تنی تولید فولاد کشور در شش سال قبل با راه اندازی طرح های مختلف امروز به ۳۵ میلیون تن در سال رسیده است.

سرقینی تصریح کرد: طرح های بسیاری طی این شش سال در کشور راه افتاد و امروز ۳۵ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد در کشور وجود دارد.

وی گفت: مصرف فولاد با توجه به رکود ساخت و ساز درداخل طی چند سال گذشته به حداقل رسیده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: مصرف فولاد هم اکنون در کشور ۱۴ تا ۱۵ میلیون تن بیشتر نیست یعنی اگر ۳۰ میلیون تن فولاد در ایران تولید شود باید ۱۵ میلیون تن روی ریل صادرات قرار گیرد در حالیکه سال گذشته ۸,۵ میلیون تن فولاد از کشور صادر شده است.

وی در ادامه یادآورشد: چالش اصلی صنعت فولاد ایران در شرایط حاضر پیدا کردن بازارهای صادراتی است که باید در این مسیر تلاش های مضاعفی صورت گیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها