فیاس

لیگ قهرمان نشست فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی سال گذشته در ابوظبی امارات برگزار شد که طی ‏آن دو کارگزار ایرانی عضو فرابورس ایران توانستند مدال برنز این رویداد را در حوزه بازار بدهی کسب کنند. ‏امسال نیز مراسم فیاس به میزبانی بورس بخارست در کشور رومانی برگزار شد که دو کارگزاری عضو فرابورس ‏موفق به اخذ رتبه‌های دوم و سوم در بخش بازار بدهی شدند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مدیرعامل فرابورس ایران از کسب رتبه‌های دوم و سوم توسط دو کارگزاری عضو فرابورس ایران در رقابت لیگ قهرمانان فدارسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی خبر داد و افزود: این دو رتبه در حوزه بازار بدهی کسب‌شده و ایران در زمینه ارزش معاملات صکوک در بین کل کشورهای اسلامی دنیا، رتبه دوم را داراست.

امیر هامونی با اشاره به اینکه در رقابت برترین کارگزاران بورس‌های عضو فیاس در سال ۲۰۱۹، این فدراسیون در حوزه بازار بدهی نشان نقره را به ‌کارگزاری‌ مفید و مدال برنز را به کارگزاری بانک مسکن اهدا کرد، گفت: بسیاری از نمایندگان بورس‌های مختلف حاضر در نشست اخیر فیاس ضمن تبریک به مناسبت کسب مقام‌های متعدد از سوی فرابورس و بورس تهران، این اتفاق را یک رخداد بزرگ بین‌المللی برای بازار سرمایه ایران با وجود تحریم‌های شدیدی که علیه کشور وجود دارد، قلمداد کردند.

به گفته مدیرعامل فرابورس ایران همچنین در بخش بازار سهام پس از کارگزاری متعلق به بورس مصر، کارگزاری مفید از بورس تهران توانست به مدال نقره دست یابد و در بخش بدهی نیز علاوه بر رتبه‌های دوم و سوم، مقام‌های چهارم و پنجم نیز به ترتیب به کارگزاری‌های بانک ملت و بانک پارسیان متعلق به فرابورس و بورس تهران، اختصاص یافت.

مدیرعامل فرابورس ایران در ادامه آیتم‌های مدنظر در این ارزیابی برای تعیین بهترین اعضا در هر بازار (بدهی و سهام) را شامل معاملات در ‏بازارهای اولیه و ثانویه، عدم نقض مقررات، مشارکت در فعالیت‌های توسعه‌ای و ارائه راه‌حل‌های آنلاین به ‏مشتریان عنوان کرد و افزود: در بررسی معاملات بازار اولیه، فاکتورهای مورد بررسی به ترتیب شامل حجم ‏پذیره‌نویسی و حجم عرضه‌های اولیه است و در بازار ثانویه نیز مواردی همچون حجم معاملات، تعداد ‏معاملات، تعداد روزهای معاملاتی، تعداد ابزارهای مالی معامله‌شده و وضعیت بازارگردان مورد سنجش ‏قرار گرفته است.‎

وی با اشاره به اینکه پیش از این فیاس از بورس‌های عضو خود درخواست کرد تا فهرست کارگزاران خود را بر اساس این آیتم‌ها در دو ‏حوزه بدهی و سهام ارسال کنند، اظهار داشت: پس از اینکه فرابورس و سایر بورس‌های عضو فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی فهرست کارگزاران خود را ارسال کردند، این فدراسیون بر اساس معیارهای مد نظر، شش کارگزار برتر هر بورس در حوزه‌های سهام و بدهی را انتخاب و از آنان برای شرکت در مراسم نهایی به منظور انتخاب برترین‌های منطقه، ‏ دعوت کرد.

گفتنی است لیگ قهرمان نشست فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی سال گذشته در ابوظبی امارات برگزار شد که طی آن دو کارگزار ایرانی عضو فرابورس ایران توانستند مدال برنز این رویداد را در حوزه بازار بدهی کسب کنند. امسال نیز مراسم فیاس به میزبانی بورس بخارست در کشور رومانی برگزار شد که دو کارگزاری عضو فرابورس موفق به اخذ رتبه‌های دوم و سوم در بخش بازار بدهی شدند.

لازم به ذکر است ریاست جلسه کمیته کاری فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی نیز بر عهده امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس