فرابورس

نخستین روز از هفته معاملاتی جدید در بازار فرابورس همزمان با افت ۵ واحدی آیفکس با تغییر مالکیت یک میلیارد و ۶۳۲ میلیون ورقه به ارزش بیش از ۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال پایان پذیرفت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز شنبه ۲۵ خردادماه شاخص کل فرابورس که در دقایق ابتدایی معاملات با افت نزدیک به ۵۰ واحدی روبه رو شده بود با ادامه دادوستدهای بازار رو به افزایش گذاشت تا در نهایت با ۵ واحد کاهش، در پایان بازار در نزدیکی سطح ۲ هزار و ۹۵۲ واحدی قرار گیرد.

در حالی که نماد «مارون» به تنهایی به اندازه ۲۰.۷ واحد تاثیر مثبت بر آیفکس داشت، اما ریزش قیمتی در نمادهای «دماوند»، «کگهر»، «ذوب»، «شپاس»، «حخزر» و «سرچشمه» و تاثیرگذاری منفی این نمادها بر آیفکس تا سطح حداکثر ۱۱ واحد موجب شد شاخص کل فرابورس در پایان بازار با ۵ واحد افت روبه‌رو شود.

معاملات سهام روز جاری در دو بازار اول و دوم با جابه جایی ۱۵۶ و ۶۴۷ میلیون سهم به ارزش ۷۳۴ و ۲ هزار و ۶۰۸ میلیارد ریال خاتمه یافت. در بازار پایه نیز سهامداران ۷۶۴ میلیون سهم را به ارزش ۲ هزار و ۴۳۷ میلیارد ریال میان خود دست به دست کردند.

نگاهی به سهام مورد معامله در بازارهای فرابورس نشان می‌دهد در حالی که دو نماد «حآسا» و «کمرجان» بیشترین رشد قیمتی را تجربه کرده‌اند، نمادهای «دماوند» و «زنگان» با بالاترین افت قیمتی روبه‌رو شده‌اند.

همچنین نماد شرکت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی با دادوستد ۴۵ میلیون سهم به ارزش ۳۱۵ میلیارد ریال، بیشترین رقم ارزش معاملات و نماد ذوب‌آهن با تغییر مالکیت بیش از ۱۵۷ میلیون سهم به ارزش ۲۷۶ میلیارد ریال، بالاترین حجم معاملات را در بازار سهام فرابورس در اختیار گرفتند.

در بازار ابزارهای نوین مالی نیز روز جاری مجموع دادوستدهای اوراق بدهی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن خرید و فروش ۲۶ میلیون ورقه به ارزش یک هزار و ۷۶۹ میلیارد ریال را نتیجه داد.

امروز در این بازار اسناد خزانه اسلامی با تاریخ سررسید ۲۸ مهرماه سال ۱۴۰۰ در نماد «اخزا۷۲۱۱» برای نخستین بار عرضه شد که قیمت هر ورقه آن ۶۰۱ هزار ریال کشف قیمت شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس