برق

معاون برنامه‌ریزی تولید برق دماوند، از افزایش ۲۵۰ مگاواتی ظرفیت تولید برق این شرکت تا پایان مرداد خبر داد.

محسن امیری، به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: پایین بودن قیمت برق یکی از دلایل کاهش سود شرکت بوده است؛ لذا قرار است تا پایان ماه آینده ۲۵۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق این شرکت افزوده شود تا بتوانیم کاهش سود شرکت را با همین سطح قیمت های فعلی جبران کنیم.

وی با بیان اینکه قیمت فعلی فروش برق به هیچ وجه عادلانه نیست و امیدواریم تمهیداتی اندیشیده شود تا قیمت برق افزایش یابد، افزود: با قیمت های فعلی، ادامه حضور و سرمایه گذاری در صنعت برق به صرفه نخواهد بود.

امیری یادآور شد:‌ افزایش نرخ برق در برنامه ریزی های پنجساله توسعه مشخص شده اما متاسفانه از سال ۹۳ تاکنون هیچ گونه افزایش قیمت برق صورت نگرفته است.

وی افزود: هر ساله شاهد تغییرات نرخ تورم، افزایش هزینه های تولید و افزایش نرخ ارز هستیم و جا دارد نسبت به افزایش قیمت برق نیز تدابیر خاصی اندیشیده شود. همچنین موضوعات دیگری اعم از تحریم ها نیز که منجر به افزایش هزینه ها می‌شود، توجه به قیمت گذاری جدید در حوزه برق را ضروری کرده است.

امیری در زمینه پی گیری شرکت برق دماوند و سندیکای برق برای افزایش قیمت گفت: سندیکای صنعت برق کشور و انجمن تولیدکنندگان برق و همچنین نیروگاه برق دماوند با مالکیت بانک دی، به جد پیگیر قیمت گذاری جدید با رویکرد افزایش قیمت برق هستند.

وی در عین حال افزود:‌ افزایش نرخ برق در اختیار دولت است و دولت باید نسبت به نرخ های جدید اعلام نظر کند؛ زیرا پیگیری ها از سوی تولیدکنندگان برق صورت گرفته و حتی از سوی سندیکا در حال پیگیری است اما همچنان دولت نسبت به افزایش قیمت واکنشی نشان نداده است.

 معاون برنامه‌ریزی تولید برق دماوند در پایان اظهار داشت: البته قطعا دولت نیز نسبت به این موضوع تمهیداتی دارد که تاکنون قیمت ها را افزایش نداده است ولی ما همچنان امیدوار به افزایش نرخ برق و جبران هزینه ها در این بخش هستیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس انرژی