زرندی

معاون طرح و برنامه وزارت صمت گفت: در بورس کالا قیمت‌ها براساس عرضه و تقاضا کشف شده و اگر قیمت محصولی با افزایش مواجه می‌شود بدلیل بالا بودن حجم تقاضا به نسبت عرضه است؛ بدین ترتیب افزایش قیمت کالاها را نباید به بورس که میزبان عرضه و تقاضاست نسبت داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از تسنیم، سعید زرندی با اشاره به این که بورس کالا یک بستر معامله است و نامتوازن بودن بازار و قیمت‌ها را نباید به بورس نسبت داد، گفت: در این زمینه وزارت صمت سعی دارد تا با همکاری نزدیک بورس و صنایع زمینه آرامش بازار را فراهم کند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تعامل مناسبی که در زمینه تنظیم بازار به وجود آمده است، افزود: برخی موضوعات را نیز در شورای عالی بورس مطرح و بررسی می‌کنیم تا بهترین تصمیمات در این حوزه گرفته شود.

زرندی در ادامه در خصوص نوسانات ارز و تاثیر آن بر واحدهای تولیدی اظهار داشت: مسئول تامین ارز و مباحث مربوط به ارز بانک مرکزی است و ما به عنوان همکار سعی کردیم شرایطی را که برای واحدهای تولیدی مثمر ثمر باشد مدنظر قرار دهیم و در تصمیم گیری‌ها عبور واحدهای تولیدی از این شرایط سخت را لحاظ کنیم.

وی با بیان اینکه این شرایط سخت باعث شد تا هزینه‌های تولید بالا برود، گفت: تغییرات نرخ ارز باعث گلایه تولیدکنندگان شد و ما سعی کردیم در این مدت کمترین تغییرات را داشته باشیم تا به سمت ثبات برویم. در این میان محیط سیاسی کلان و محیط اقتصادی کلان باید همسو با رشته فعالیت های صنعتی باشد تا بتوانیم از شرایط عبور کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس كالا