جم

با شروع فرایند عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام پلی پرو پیلن جم در بورس تهران، هر سهم چهارمین شرکت تازه وارد سال با ۲۲۵۰ تومان کشف قیمت شد که گرانترین سهم جدید محسوب می شود.

به گزارش پایگاه بازار سرمایه (سنا)، در فراینده عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام شرکت پلی پرو پیلن جم در بورس تهران بعد از تمدید ۳۰ دقیقه ای زمان سفارش خرید، هر سهم آن با ۲۲۵۰ تومان کشف قیمت شد. عرضه امروز شامل ۲۰۰ میلیون سهم «جم پیلن» با دامنه قیمت ۲۱۰۰ تا ۲۲۵۰ تومانی هر سهم بود که هر فرد حقیقی و حقوقی ۵۰۰ سهم، سهمیه داشت.

لازم به ذکر است، به دلیل استقبال متقاضیان، مقرر شده است تا به هر کد حداکثر ۴۴۶ سهم با نقدینگی حدود یک میلیون تومانی اختصاص پیدا کند؛ بنابراین در حالیکه تا پیش از این رکورد بیشترین تعداد خریداران مربوط به عرضه اولیه «تاصیکو» در نهم اردیبشهت سال جاری با بیش از ۴۲۷ هزار نفر بود، با توجه به حضور بیش از ۴۴۸ هزار نفر در عرضه اولیه امروز، رکورد جدیدی ثبت شد.

«جم پیلن» که چهارشنبه جاری به دلیل برگزاری مجمع سالانه دوم تیر با توقف نماد روبرو می شود، عنوان گران‌ترین عرضه اولیه سال را به خود اختصاص داد. آخرین عرضه اولیه گران مربوط به پتروشیمی پارس با ۲۴۰۰ تومان در ۲۰ تیر سال گذشته بود.

پیش از این سه شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین، کشت و صنعت شریف آباد و ژلاتین کپسول در سال جاری وارد بازار سهام شده اند و پلی پروپیلن جم چهارمین شرکتی بود که در سال جاری عرضه اولیه انجام داد.

گفتنی است، در نشست خبری عرضه اولیه جم پیلن که قبل از اجرای مراسم اولیه آن برگزار شد، نوروزی، معاون جدید امور ناشران و اعضای شرکت بورس تهران و مدیران این شرکت حضور داشتند و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. طی این جلسه، نوروزی، ارزش بورس تهران را ۹۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد که با عرضه امروز جم پیلن ۴۵ هزار میلیارد به ارزش این بازار افزوده می شود.

همچنین در این نشست، بهزادی مدیرعامل جم پیلن طی گفت و گو با خبرنگاران خبر داد: سود بدست آمده این شرکت در صورتهای مالی منتهی به اسفند ماه سال گذشته ۳۲۵ میلیون تومان بوده است. وی با تاکید بر این که برنامه تولید گرید لوله تا پایان سال در دستور کار این شرکت است، گفت: جم پیلن با تمرکز بر فروش داخلی با ۲۲۵ هزارتن تولید، نزدیک به ۶ هزارتن صادرات داشته است.

بهزادی اظهار کرد: این شرکت تا کنون به کشورهای ازبکستان، ترکمنستان، افغانستان، عراق و ترکیه صادرات داشته است و گفت: صادرات سال گذشته ۱۳ میلیون دلار بوده است که از این میزان سه میلیون دلار خرج شرکت شده و ۱۰ میلیون دلار آن به سامانه نیما واریز شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: باور داریم اگر خوب و منسجم کار کنیم تحریم ها خیلی اثرگذار نیست، البته تا حدی تحریم‌ها تاثیر داشته اما گرفتارمان نکرده است و در صادرات تا زمانی که پول را دریافت نکنیم کالا را تحویل نمی دهیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار