نفت

قیمت نفت در معاملات امروز با روند کاهشی همراه شد در حالی که نگرانی از کاهش رشد اقتصادی در دنیا، و نا آرامی در دریای عمان، قیمت این کالا را با روند منفی همراه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)،  نگرانی از عرضه نفت به مشتریان و ناامنی در دریای عمان، موجب افت قیمت این کالا شد در حالی که کاهش میزان تقاضا از ترس نبود امنیت نیز عامل دیگری برای کاهش قیمت این کالا عنوان شده بود.

در این میان،قیمت نفت برنت با کاهش ۲۵ سنتی به هر بشکه ۶۱ دلار و ۷۶ سنت رسید و قیمت نفت وست تگزاس نیز با افت ۲۲ سنتی به هر بشکه ۵۲ دلار و ۲۹ سنت رسید .

این در حالی است که، قیمت‌ نفت روز پنج‌شنبه پس از انتشار خبر حمله به دو نفتکش در دریای عمان  با رشد ۴.۵ درصدی همراه شد. به این ترتیب، برخورد نفت کش ها در مهم ترین نقطه حمل و نقل نفتی جهان برای دومین بار در یک ماه گذشته به وقوع پیوسته است . این امر موجب نگرانی شرکت های بیمه ای و کشورهای تولیدکننده نفت شده است.

تحلیلگر شرکت فیلیپ فیوچرز در این خصوص گفت: تشدید تنش‌ها در خاورمیانه مایه نگرانی مانده و معامله‌گران از این واهمه دارند که روند عرضه نفت براثر تشدید تنش‌ها و وقوع درگیری‌های احتمالی مختل شود.

تولیدات محصولات صنعتی در چین به پایین ترین میزان نسبت به ۱۷ سال گذشته رسیده است در حالی که تنش ها میان این کشور و آمریکا هنوز ادامه دار است .به این ترتیب میزان تقاضا برای خرید نفت در دنیا با تزلزل رو به رو شده است و در این میان تمهیدات هند برای اعمال تعرفه های وارداتی بر محصولات آمریکا از روز گذشته بازارهای کالایی را با آشفتگی همراه کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل