شرکت فولاد مبارکه اصفهان

شرکت فولاد مبارکه اصفهان در صورت های مالی ۱۲ماهه برای هرسهم ۸۴۷ریال سود ساخت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت فولاد مبارکه اصفهان در اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند۱۳۹۷، برای هرسهم ۸۴۷ریال سود ساخت.

این شرکت در مدت مشابه سال مالی۱۳۹۶ به ازای هرسهم ۸۰۴ریال سود محقق کرد که امسال با رشد ۵درصدی همراه شده است.

«فولاد» در گزارش خود سود عملیاتی را با رشد ۷۷درصدی مبلغ ۱۱۹هزار و ۳۰۸میلیارد ریال، سود خالص را با رشد ۸۳درصدی مبلغ ۱۱۰هزار و ۹۸میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را با رشد ۴۰درصدی مبلغ ۱۰۷هزار و ۳۳۶میلیارد ریال اعلام کرده است.

این شرکت در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرد که مدیریت شرکت در نظر دارد در سال ۱۳۹۸ بیش از ۷میلیون و ۵۰هزار تن انواع محصولات تخت به فروش برساند. بنابراین با توجه به اهمیت تامین نیاز بازا داخلی، فروش بیش از ۵میلیون و ۹۵۰هزار تن انواع محصولات در بازار داخل در برنامه آتی شرکت گنجانده شده است و همچنین مدیریت شرکت در نظر دارد یک میلیون و ۱۰۰هزار تن انواع محصولات را در بازار های صادراتی به فروش برساند.

همچنین در برآوردی که شرکت از تغییرات نرخ فروش محصولات و نرخ خرید مواد اولیه دارد به نرخ فروش محصولات در بازار داخلی اشاره دارد که این فروش در بورس کالا و براساس عرضه و تقاضا تعیین می شود و نرخ فروش محصولات در بازار صادراتی بر اساس نرخ های جهانی و شرایط بازار هدف تعیین می شود.

«فولاد» اعلام کرده است که نرخ خرید مواد اولیه از جمله کنسانتره سنگ آهن، گندله و آهن اسفنجی براساس ضرایب توافق شده با معادن برآورد شده است.

سایر برنامه های با اهمیت این شرکت شامل مدیریت شرکت تامین حداکثری نیاز بازار داخل با تولید محصولات کیفی و قیمت تمام شده رقابتی است. لذا شرکت در شرایط دشوار تحریم و با مدیریت مشکلات تامین الکترود و سایر مواد مصرفی سعی دارد در جهت حفظ موقعیت برند فولاد مبارکه در بازارهای جهانی نیز حضور داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع