کتاب

تمرکز اصلی این کتاب با توجه به اهمیت عملکرد بانک‌ها، تشریح عملکرد، صورت سود و زیان بانک‌ها و تحلیل منابع و مصارف آن است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بانک‌ها به عنوان یک واسطه‌گر مالی نقش تجهیز و تخصیص منابع، خدمات و نقل و انتقال وجوه، خلق پول و غیره را به عهده دارند. بانک‌ها عموما پس اندازهای خرد و کلان را جذب کرده و آنها را در اختیار کسانی که نیاز به این وجوه دارند از جمله فعالان اقتصادی، مدیران و کارآفرینان و سایر اقشار جامعه قرار می‌دهند. بانک‌ها با جذب و تخصیص بهینه منابع نقش به سزایی را در رشد و توسعه اقتصادی هر کشوری بر عهده دارند؛ در این بین مدیریت نقدینگی، مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌ها، مدیریت نرخ بهره و مدیریت درآمدها و هزینه‌های غیر بهره‌ای، در مدیریت کارآمد و عملکرد بانک‌ها نقش ویژه ای دارند.

 کتاب «تشریح و تحلیل صورت‌های مالی بانک مبنایی برای تصمیم‌گیری سهامداران» تألیف جمشیدی سهرابی و کیوان سهرابی در ۲۳۹ صفحه توسط انتشارات چالش منتشر شده است. در ابتدا هر یک از سرفصل‌های صورت سود و زیان و اجزاء آن طی شش جدول اصلی و با تحلیل‌ها و مثال های مختلف (به همراه بررسی نرخ اسپرد و محاسبه بهای تمام شده پول و ...) مورد بررسی قرار گرفته و سپس به هر یک از اقلام ترزانامه بانکها اشاره شده است؛ همچنین به تشریح ریسک بانک‌ها، ارزش افزوده اقتصادی بانک‌ها، رتبه بندی بانک‌ها بر اساس کلمز و برخی از مفاد اساسنامه بانک‌ها پرداخته شده است.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.

 ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۵۳۹ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)، ۴۴۷۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۲۱۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۱۴۲ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۶۲-۸۴۰۸۳۱۶۱ تماس بگیرند.

آدرس کتابخانه : میدان ونک خیابان ملاصدرا نرسیده به پل کردستان پلاک ۲۷ ساختمان شماره ۲ سازمان بورس.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری