نفت

ثبات تنش ها میان آمریکا و ایران و اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا درخصوص تحریم های ایران موجب افزایش قیمت نفت در نخستین روز معاملاتی هفته شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)،  اظهارات مایک پمپئو در خصوص اعمال تحریم های جدید علیه ایران موجب افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی شد و قیمت هر بشکه نفت را با ۰.۴ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۴۶ سنت رساند.

این در حالی است که، قیمت نفت وست تگزاس با رشد ۰.۷ درصدی به هر بشکه ۵۷ دلار و ۸۳ سنت رسید.

تنش ها میان آمریکا و ایران در خصوص پهباد جاسوسی آمریکا موجب ایجاد موج جدیدی از ترس سرمایه گذاری میان تجار شده است این در حالی است که، نگرانی از افت میزان عرضه نفت توسط ایران در بازارهای جهانی و نگرانی های ناشی از کمبود عرضه در این بازار، قیمت ها را افزایشی کرده است.

بر این اساس، رئیس جمهور امریکا هفته گذشته گفت که وی یک حمله تلافی جویانه که قرار بود در واکنش به سرنگونی یک پهپاد جاسوسی توسط ایران انجام شود را لغو کرده و اینکه وی به دنبال جنگ با ایران نیست.

ادوارد مویا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در نیویورک در این خصوص گفت: درگیری ها در خاورمیانه در ابتدای هفته موجب تقویت قیمت نفت شده و بازار منتظر واکنش ایران به تهدید آمریکا مبنی بر وضع تحریم های بیشتر است.

هفته گذشته پس از آنکه ایران یک پهپاد جاسوسی آمریکا را سرنگون کرد، قیمت نفت به شدت افزایش یافت. آمریکا مدعی بود که این پهپاد بر فراز آبهای بین المللی قرار داشته، اما تهران تاکید کرد که پهپاد مذکور را بر فراز آبهای سرزمینی خود ساقط کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل