همتی

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: بازار ارز نشان داد مردم به تحریم های جدید اعتنایی نکردند؛ چرا که نوسانی را شاهد نیستیم و در این بازار نشان مهمی از تحریم‌های جدید آمریکا وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی صبح  امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا گفت: آمریکا هر کاری می‌توانسته انجام داده، اما ایران از قله مقاومت تحریم‌ها عبور کرده است.

وی در خصوص تأثیر تحریم‌های اخیر آمریکا علیه رهبر انقلاب گفت: من همیشه گفته‌ام دیگر هر کاری توانستند، انجام دادند. ما از قله مقاومت تحریم عبور کرده‌ایم و روند صادرات نفت در حال افزایش است.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: بازار ارز نشان داد مردم وقعی به تحریم‌های جدید نگذاشتند ،چون نوسانی را در بازار شاهد نیستیم.

همتی افزود: مردم  به این فهم از بازار رسیده اند که این مسایل توان اجرا ندارد و دیگر هم نتیجه‌ای نخواهد داشت.

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص اجرای اینستکس نیز گفت: مدتی است که اروپا ادعا می‌کند در آستانه اجرای اینستکس است ولی ما عملی ندیده‌ایم البته جلساتی با ما گذاشتند و اسنادی جابجا شده است، اما تا زمانی که در قالب اینستکس، منابعی جابجا نشود، فایده ندارد.

همتی افزود: وقتی ما صادراتی به اروپا نداریم، نمی‌توانیم وارداتی نیز داشته باشیم. الان به ما اجازه صادرات به اروپا نمی‌دهند. باید خط اعتباری در اختیار ایران قرار گیرد؛ آن وقت اجرای اینستکس یک هفته هم زمان نمی‌برد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه