کتاب

این کتاب تمام مشکلاتی که هنگام معامله با آنها روبرو می‌شویم را از ریشه مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، کتاب «درست معامله کنیم تحلیل بنیادی، فنی یا ذهنی؟ » تالیف مارک داگلاس و ترجمه الهام بابایی در ۱۹۲ صفحه در سال ۱۳۹۸ توسط انتشارات آراد کتاب منتشر شده است.

«مارک داگلاس» در این کتاب به دستاورد سال‌ها تفکر و تحقیق خود اشاره می‌کند و آنچه در طول زندگی به دست آورده است. آمار نشان می دهد ۹۵ درصد کسانی که در بازار اقلام پیش فروش شده معامله می کنند، در سال اول تمام سرمایه خود را از دست می دهند.

 معامله‌گران بازار سهام نیز بیشتر اوقات همین نتایج را به دست می‌آورند و به همین دلیل است که افراد با تجربه می‌گویند بیشتر معامله‌گران نمی توانند از پس کار ساده ای چون خرید و فروش برآیند.

داگلاس معتقد است آنچه باید به دست آورد؛ نگرشی است که یک معامله‌گر موفق دارد. حقیقت این است که وقتی این نگرش را با نگرشی که از تجربه‌های قبلی ما به دست آمده مقایسه کنیم شاهد تفاوت‌های زیادی خواهیم بود. مهارت‌هایی که برای کسب نمره خوب، ترفیع شغلی و ارتباط با دیگران آموخته ایم و در طول زندگی از آنها استفاده کرده‌ایم در این محیط کاربردی ندارند و معامله‌گران در محیط دادوستد باید طبق احتمالات تصمیم بگیرند و سایر مهارتهایی که در حل دیگر مسائل زندگی استفاده می کنند را نادیده بگیرند.

کتاب در یازده بخش با عناوین فریب و خطرات دادوستد، مسئولیت پذیری، ثبات، دیدگاه بازار، برگ برنده یک معامله‌گر، کار کردن روی باورها، ماهیت باورها و ... به بررسی موضوع می پردازد.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد.

 سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۵۳۹ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۴۷۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۲۱۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۱۴۲ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۶۲-۸۴۰۸۳۱۶۱ تماس بگیرند.

 آدرس کتابخانه : میدان ونک خیابان ملاصدرا نرسیده به پل کردستان پلاک ۲۷ ساختمان شماره ۲ سازمان بورس.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری