شاخص

تدپیکس در پایان معاملات امروز با کاهش ۱۴۱۰ واحدی به کانال ۲۴۷ هزار واحد وارد شد، شاخص هم وزن به عدد ۵۸ هزار و ۴۹۳ واحد رسید و شاخص بازار اول کانال ۱۸۴ هزار واحد را نمایش داد و شاخص بازار دوم نیز رقم ۴۸۱ هزار و ۴۶۶ واحد را ثبت کرد. همچنین آیفکس با کاهش ۸ واحدی به عدد ۳ هزار و ۱۸۵ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن بیش از ۲ میلیارد و ۸۷۵ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۲۷۹هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به ۹۷۹ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای  فارس، وغدیر و ونیکی به ترتیب با ۲۲۱، ۷۰ و ۲۸ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای فولاد، شتران و شبندر به ترتیب با ۴۵۰، ۱۲۷ و ۷۵ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز خساپا، وتجارت، خودرو، فولاد و سفارس پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، خودرو برترین گروه صنعت شد و صنایع شیمیایی و سیمان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش (سنا)، شاخص بورس تهران امروز درحالی اصلاح۱۴۱۰ واحدی را تجربه کرد که انتظار می رفت با توجه به رشد قیمت‌های جهانی نفت و فلزات و فضای سیاسی (گشایش خط اعتباری محدود موسوم به اینستکس) شاهد جو مثبت بازار  باشیم. با این حال تدپیکس روندی اصلاحی در پیش گرفت. آن سوی دیگر اما کارشناسان بازار سرمایه معتقدند روند فعلی موقتی است و با توجه به سیگنال های مثبت داخلی و جهانی، در روزهای آتی شاهد صعود ادامه دار شاخص خواهیم بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار