نفت

تصمیم سران اوپک مبنی بر ادامه کاهش تولیدات تا پایان سال ۲۰۱۹ هم نتوانست مانع از نگرانی ها بابت افت آهنگ اقتصادی جهان شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، قیمت نفت در معاملات امروز با افت نسبی همراه شد در حالی که تصمیم اوپک مبنی بر محدودیت تولیدات نتوانست مانع افت قیمت این کالا شود.

به این ترتیب، نگرانی از افت آهنگ اقتصادی در جهان و اختلاف تجاری میان اروپا و آمریکا بیشتر شده و موجب پایین کشیدن شاخص قیمت نفت شده است.

این در حالی است که، قیمت نفت برنت با افت ۰.۲ درصدی به هر بشکه ۶۴ دلار و ۹۱ سنت رسید و قیمت نفت وست تگزاس با افت ۰.۱ درصدی به هر بشکه ۵۸ دلار و ۹۹ سنت مبادله شد.

بر این اساس، با افزایش درگیری های اقتصادی و سیاسی در دنیا ، بازار نفت نیز تمایل خود را به کاهش نشان داده است.

درگیری های مذاکراتی میان آمریکا و چین، اعمال تعرفه های جدید آمریکا بر اتحادیه اروپا، اعمال محدودیت ها از سوی اوپک، تصمیم های فدرال رزرو آمریکا، ملاقات ترامپ و رهبر کره شمالی،اختلافات تجاری میان هند و آمریکا، این عوامل سیاسی و اقتصادی همراه با نگرانی از افت آهنگ اقتصادی در جهان، روزانه بازارها را دستخوش تغییرات اساسی میکند.

در سوی دیگر، اعضای اوپک در نشست رسمی در وین، با تمدید کاهش تولید تا پایان سال ۲۰۱۹ موافقت کردند.

در این بین، رئیس جمهور روسیه شنبه هفته جاری اعلام کرد با عربستان سعودی برای تمدید کاهش تولید جهانی تا دسامبر سال ۲۰۱۹ یا مارچ سال ۲۰۲۰ به توافق رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل